Stawiamy na bezpieczeństwo na opolskich drogach

Edukacja, rozmowy, prewencja, to niezbędne elementy przeciwdziałania wypadkom i agresji na drogach. W piątek Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Trwa Europejski Tydzień Mobilności pod nazwą ROADPOL Safety Days. Na drogi wojewódzkie wyjechały dodatkowe patrole policji, zorganizowano zajęcia dla dzieci, pouczano kierowców. Rano w Przyworach z przedszkolakami spotkali się policjanci. – Celem tej inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a tym samym zmniejszenie liczby poszkodowanych w wypadkach drogowych – mówi Szymon Ogłaza członek zarządu województwa opolskiego.

– Wspólnie z partnerami  – Komendą Wojewódzką Policji w Opolu, Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu dążymy do WIZJI ZERO, mającej na celu zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych – dodaje Szymon Ogłaza.

Tomasz Kukułka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu podkreśla, że zmienia się mentalność kierowców. – Kierowcy zmieniają swoje nawyki. To odzwierciedla się w statystykach wypadków, choć cały czas jest ich za wiele. W naszym regionie mamy sporą sieć dróg, a tym samym wiele samochodów.  To ma przełożenie na bezpieczeństwo. Tylko na drogach wojewódzkich w zeszłym roku było 1850 kolizji drogowych, prawie 100 wypadków, 101 osób zostało rannych, 10 zginęło. W tym roku również było wiele wypadków. Pozytywne jest to, że spadła liczba kolizji. Skupiamy się na bezpieczeństwie – mówi Tomasz Kukułka.

 

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy