Święto demokracji w Nadrenii-Palatynacie

18 maja  1947 roku obywatele Nadrenii-Palatynatu opowiedzieli się w referendum za przyjęciem konstytucji kraju związkowego, która do dzisiaj jest ustawą zasadniczą landu. Jak każdego roku, w rocznicę tego wydarzenia odbyło się Moguncji uroczyste posiedzenie Landtagu oraz festyn dla mieszkańców z okazji Święta Konstytucji.

Na dziedzińcu parlamentu zorganizowano festyn z wieloma atrakcjami dla dzieci oraz dorosłych. Na scenach zaprezentowały się orkiestry oraz  zespoły muzyczne. Ponadto do wspólnego świętowania zaproszono regiony partnerskie, które przygotowały stoiska wystawiennicze. Obok stoiska kraju środkowoczeskiego, Burgundii Franche-Comte, Domu Burgundii w Moguncji, Domu Nadrenii-Palatynatu w Dijon, Związku Partnerskiego Nadrenia-Palatynat – Porozumienie Czterostronne nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska województwa opolskiego przygotowanego przez Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

Goście imprezy mogli nie tylko dowiedzieć się więcej o Opolszczyźnie z licznie udostępnionych na naszym stoisku broszur informujących o potencjale turystycznym, kulturalnym i gospodarczym naszego regionu, ale także posmakować opolskich słodkości. Dla najmłodszych gości nie zabrakło także różnych upominków.

Przygotowaną prezentacją województwa opolskiego zachwyciło się także wielu znamienitych gości, którzy zaszczycili opolskie stoisko swoją obecnością: m.in. Premier Kraju Związkowego Malu Dreyer, Prezydent Landtagu Hendrik  Hering czy też Minister Spraw Wewnętrznych Michael Ebling oraz liczni przedstawiciele rządu jak i parlamentu Nadrenii-Palatynatu.

Udział w festynie został sfinansowany ze środków Landtagu Nadrenii-Palatynatu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy