Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Regionach Partnerskich EUROQUIZ

Uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego po raz kolejny zostali zaproszeni do udziału w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej i Regionach Partnerskich EUROQUIZ, organizowanym przez Radę Regionalną BurgundiiFranche-Comté, współfinansowanym przez Samorząd Województwa Opolskiego. Do konkursu włączone zostały również regiony partnerskie Porozumienia Czterostronnego : Kraj Środkowoczeski oraz Nadrenia – Palatynat.

Konkurs polega na odpowiedzi na pytania dotyczące tematu wspólnego dla wszystkich regionów partnerskich. W roku 2023  tematem przewodnim jest „Dziedzictwo kulturowe”. Każdy z regionów przygotował po 4 pytania dot. dziedzictwa kulturowego własnego regionu, a główny organizator dołączył również 4 pytania dot. UE. Uczniowie – przy pomocy dowolnych źródeł wiedzy – odpowiadają na pytania zawarte w teście, odpowiedzi przesyłane są na wspólnym formularzu danej grupy do Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO, który przeprowadza finał konkursu.

Pierwszą nagrodą w konkursie jest  pobyt w Brukseli w dniach 22-24 maja br. dla najlepszej grupy i poznanie przez nich instytucji europejskich. Ogółem może  wyjechać 10 osób:  8 uczniów  i 2 nauczycieli – w tym nauczyciel anglojęzyczny.

Obowiązują następujące zasady wyboru:

  1. Największa liczba prawidłowych odpowiedzi.
  2. W przypadku większej liczby prac z tą samą, największą liczbą poprawnych odpowiedzi, zwycięzca zostanie wyłoniony w dogrywce z udziałem rywalizujących drużyn – bez możliwości odwołania się. Dogrywka polegać będzie na rozwiązaniu przez każdego z członków drużyn testu dotyczącego tematyki tegorocznej edycji oraz wiedzy  o funkcjonowaniu UE.

Na kartę zgłoszenia wraz z kartą odpowiedzi oraz  oświadczeniami uczestnika konkursu czekamy do dnia 15 marca 2023 r.

Poniżej wszystkie załączniki, w których znajdziecie Państwo szczegóły Konkursu.

Zapraszamy WSZYSTKICH do udziału w EUROQUIZIE i życzymy powodzenia!”

Regulamin Konkursu Euroquiz 2023

EUROQUIZ 2023 – pytania

Karta zgłoszenia EUROQUIZ 2023 – dla szkół

Oświadczenia EUROQUIZ 2023 – dla szkół

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy