Coraz lepiej na drodze 454

Kolejne odcinki wojewódzkiej drogi z Opola do Namysłowa są już równe i dobrze się po nich jeździ. Zakończyła się modernizacja odcinka z Krzywej Góry do Pokoju oraz kilometra drogi w Dobrzeniu Wielkim.

– Od 2015 roku  nie było chyba miesiąca, żeby Zarząd Dróg Wojewódzkich nie realizował inwestycji na drodze 454, łączącej Opole z Namysłowem, ale będącej też ważną arterią łączącą nas z częścią Dolnego Śląska czy ekspresową S8. W sumie to około  200 milionów złotych tutaj zainwestowanych – mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza.

Jak podkreśla marszałek Andrzej Buła, te oddawane teraz inwestycje są może niewielkie, ale to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa jazdy w Krzywej Górze i druga część przebudowy w  samym Dobrzeniu Wielkim, z bezpiecznym przejściem dla pieszych. – To pokazuje, jak różne są nasze inwestycje na drogach wojewódzkich. Czasem te niewielkie pod względem kwotowym przedsięwzięcia dla mieszkańców znaczą bardzo dużo – dodaje. – Te projekty społeczne, oczekiwane przez mieszkańców, tak naprawdę poprawiają jakość życia, a z drugiej strony skłaniają samych mieszkańców do poprawy estetyki wzdłuż tych nowych dróg w ich miejscowościach – mówi Andrzej Buła.

Te modernizacje dróg to także radość włodarzy gmin. – Każdego roku pojawia się jakiś odcinek na tej trasie i cieszę się, że ten kolejny został zrobiony. Dziękuję marszałkom za to, że pamiętają o drodze 454, przez wiele lat zapomnianej – mówi wójt Pokoju Barbara Zając. – Bezpieczeństwo jest teraz na pewno większe, a nawierzchnia po remoncie jest idealna – zauważa natomiast wójt Dobrzenia Wielkiego Piotr Szlapa.

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Cebula informuje, że modernizacja ponad dwóch kilometrów drogi z Krzywej Góry do Pokoju kosztowała około 1,8 miliona złotych. – Wykonaliśmy całkiem nową nawierzchnię, wymieniona została bitumiczna podbudowa i wzmocnione jasnym, lepiej widocznym kruszywem pobocza – mówi. W Dobrzeniu Wielkim naprawiono kilometrowy odcinek od szkoły do skrzyżowania z DW 457. Prace kosztowały 1,72 miliona złotych. To również nowa nawierzchnia z wymienioną podbudową, miejscowa regulacja chodników,  montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu – płyt integracyjnych oraz odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego.

vr

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy