Zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe pt. 25 lat po tragedii – Powódź tysiąclecia w Opolu – 12 lipca

Marszałek województwa Andrzej Buła oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca wraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu zapraszają na wyjątkowe spotkanie pt. “25 lat po tragedii – Powódź tysiąclecia w Opolu” upamiętniające wielką powódź z roku 1997. Odbędzie się ono we wtorek 12 lipca o godzinie 17:00 w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

W programie przewidziano panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, projekcję filmów dokumentalnych oraz wystawę archiwalnych zdjęć dokumentujących dramatyczne wydarzenia lipca 1997 roku – ogrom powodzi, zniszczenia, ludzi, którzy z zaangażowaniem ratowali swoje domy i dobytek życia, ludzką solidarność. Spotkanie będzie okazję do wspomnień, ale także dyskusji o żywiole, jakim jest woda. Na sztalugach będzie można podziwiać wystawę zdjęć Jerzego Stemplewskiego, Krzysztofa Świderskiego i Andrzeja Kopackiego. Pojawią się także unikalne pamiątki ze zbiorów pani Urszuli Spyrki i krótkie audycje archiwalne z Radia Opole.

Zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe pt. 25 lat po tragedii - Powódź tysiąclecia w Opolu - 12 lipca

Podczas prezentacji zostaną przedstawione główne straty na Opolszczyźnie oraz inwestycje, jakie w gospodarkę przeciwpowodziową przeprowadził do 2017 roku samorząd województwa opolskiego.

Serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy