Droga w Brynicy już po remoncie

3 miliony 600  tysięcy złotych kosztowała przebudowa drogi w Brynicy. To już kolejny etap remontów na drodze wojewódzkiej 461.

Mieszkańcy Brynicy doczekali się remontu drogi w centrum swojej miejscowości. Znacząco poprawiło się również bezpieczeństwo pieszych. Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, podkreśla kompleksowość inwestycji. – Wyremontowany został kilometr drogi, zbudowano od podstaw nowy chodnik i przebudowano skrzyżowanie z drogą powiatową – ul. 1 Maja oraz z drogą gminną – ul. Ks. Klimasa. Droga będzie oświetlona, zbudowano również parking w rejonie przedszkola, miejsca postojowe na wysokości restauracji. Chciałbym przypomnieć, że w 2020 roku wyremontowano drogę wojewódzką 461 Łubniany – Brynica od końca terenu zabudowanego w Łubnianach w kierunku na Brynicę. W 2019 roku za 7 milionów złotych rozbudowano drogę wojewódzką 461 w Kup na długości 1,3 km oraz wykonano 1,3 km chodnika – mówi Szymon Ogłaza. Mirosław Sokołowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich zwraca uwagę na poprawę nośności drogi. – Przygotowując się do remontu mieliśmy świadomość, że jest ona wykorzystywana przez firmy transportowe. W pobliżu jest kilka zakładów przemysłowych, dla których ten remont poprawia komfort pracy – dodaje Mirosław Sokołowski. Wzdłuż drogi w Brynicy znajdują się sklepy, kościół, restauracja. Istotne było więc zwiększenie bezpieczeństwa.

Dodajmy, że na etapie projektowania remontu 200 tysięcy złotych wyasygnował samorząd gminy Łubniany. – Bardzo nam zależy na poprawie komfortu życia mieszkańców. Tam, gdzie możemy i jesteśmy w stanie udźwignąć to finansowo, staramy się dołożyć do inwestycji – mówi wójt gminy Paweł Wąsiak.

Wykonawca remontu Henryk Mrozek, prezes firmy Remost, przekonuje, że inwestycja przebiegła bez większych problemów. Dla mieszkańców przygotowano wiele udogodnień. – Zbudowaliśmy podjazdy do posesji. Przygotowaliśmy dla pieszych przejścia. To znacząco wzmocni bezpieczeństwo na tej drodze. Komfortowo powinni czuć się zarówno rowerzyści, piesi, jak i kierowcy – mówi Henryk Mrozek.

Przypomnijmy – dzień wczesniej podpisano również umowę na przebudowę mostu w Dąbrówce Łubniańskiej. Nowy most będzie miał prawie 6 metrów szerokości, w tym będzie 3-metrowa ścieżka pieszo-rowerowa. Przebudowany zostanie także fragment ulicy Leśnej. Koszt inwestycji to prawie 6 milionów 500 tysięcy złotych.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy