Pierwszy opolski festiwal pszczelarski

 

 

Pszczelarze z całego województwa spotkali się 28 maja w Opolu na pierwszym festiwalu pszczelarskim. To było święto Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego oraz upamiętnienie księdza Jana Dzierżona, nazywanego „ojcem współczesnego pszczelarstwa”.

 

Wokół opolskiego rynku ustawiono stoiska z miodami i sprzętem pszczelarskim. Prowadzono również wykłady, warsztaty i pokazy cukiernicze. Ale festiwal rozpoczęła uroczysta msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Czai z udziałem delegacji pszczelarzy z województwa opolskiego.

O znaczeniu apiterapii mówił prof. dr hab. Artur Stojko, prezes Polskiej Fundacji Apiterapii, który z pewnością zachęcił wszystkich uczestników do korzystania z produktów pszczelich, które mają ogromną moc.

Wszyscy chętni mogli nabyć produkty pszczele, do odwiedzania zachęcały także stoiska ze sprzętem do produkcji pasiecznej. Były również atrakcje dla dzieci, lokalne produkty oferowane przez KGW „Gospodynie Naroka” oraz występ zespołu dziecięcego „Niwniczanki”.

 

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, otrzymało również dofinasowane z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy