Opolska turystyka rozwinie skrzydła

Do opolskich organizacji pozarządowych działających na rzecz turystyki trafi 650 tysięcy złotych. W ramach otwartego konkursu ofert wybrano do dofinansowania 34 projekty związane z turystyką w województwie opolskim.

– Nasze najbliższe plany to udział w targach turystycznych, które zaczynają się w piątek w Opolu. Kolejną rzeczą, którą będziemy realizować z tego projektu jest 20-lecie istnienia naszej organizacji, która jest jedyną lokalną turystyczną organizacją na terenie Opolszczyzny. Tę rocznicę chcemy uczcić uroczyście i wspomnieć, co robiliśmy przez 20 lat — mówiła wiceprezes Kluczborsko-Oleskiej Organizacji Turystycznej Krystyna Janik.

Fundacja na Rzecz Partnerstwa Events Partner Projekt zorganizuje drugą edycję ENOfestiwalu. – To festiwal turystyczny pod nazwą ”Opolskie winnice ze smakiem”, który promuje nasze opolskie winnice, jak również serowarstwo rzemieślnicze oraz wszystkie produkty zrzeszone w dziedzictwie kulinarnym. ENOfestiwal odbędzie się 30 lipca na błoniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. W ramach tego projektu mamy zaplanowane 4 pikniki turystyczne, które odbędą się 25 czerwca, 4 i 14 sierpnia oraz 17 września, czyli praktycznie moc atrakcji co miesiąc – zaznaczyła prezes Katarzyna Święs-Kubara.

– Nasz projekt nazwaliśmy „Przyjazny przewodnik w każdym zakątku Nyskiego Księstwa Jezior i Gór” – informowała prezes Nyskiego Księstwa Jezior i Gór Elżbieta Harhura – Już od kilku lat realizujemy spójną i widoczną ofertę turystyczną oraz budujemy markę i produkt lokalny Nyskiego Księstwa. Przyjazny przewodnik znajduje się na naszym terenie, jest certyfikowany i współpracuje z nami, a w przypadku tego zadania będzie promować produkty lokalne oraz to, co mamy najcenniejsze, czyli dziedzictwo kulturowe – dodawała.

JD

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy