Bezpieczniej na drodze do Wilkowa

Niemal cztery kilometry równej, nowej nawierzchni drogi cieszy już kierowców,  korzystających z drogi wojewódzkiej 451 z Wilkowa do Pielgrzymowic  i na odcinku w samym Wilkowie. To ważna droga z Namysłowa w kierunku Oleśnicy i Wrocławia, a także w kierunku drogi ekspresowej S8.

– To była bardzo niebezpieczna, a przecież ważna  droga – podkreślają zgodnie marszałek Andrzej Buła i wiceprzewodnicząca sejmiku Jolanta Wilczyńska. Marszałek dodaje, że to droga, która będzie początkiem  obwodnicy Namysłowa, do której się już przygotowujemy, a Jolanta Wilczyńska mówi, że to także połączenie województwa opolskiego z dolnośląskim i tylko należy się cieszyć, że po naszej stronie wygląda już całkiem dobrze.

Stan nawierzchni tej drogi był już bardzo niebezpieczny dla kierowców, więc władze województwa zdecydowały, żeby ten stan poprawić. Remont nawierzchni i obustronne wzmocnienie krawędzi jezdni kosztowało 1 milion 315 tysięcy złotych. Prace trwały przez ostatnie dwa miesiące, a firma Vianko Sp. z o.o. na odcinku z Pielgrzymowic do Wilkowa wymieniła dziesięciocentymetrową warstwę drogi, umocniła pobocza i odtworzyła oznakowanie poziome drogi. – Ten remont miał na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi. Ale jesteśmy już w trakcie kończenia dokumentacji na dalszy odcinek tej drogi od Wilkowa do zakładów Velux, łącznie z przygotowaniem na tej trasie ciągu pieszo-rowerowego – informuje marszałek Andrzej Buła. – A kolejne dalekosiężne, ale realne plany, to budowa obwodnicy Namysłowa w ciągu drogi nr 451, która będzie się łączyła z drogą krajową 39 i drogą wojewódzką 454 – dodaje marszałek.

Wójt Wilkowa Bogdan Zdyb podkreśla, że ten remont to wiele dobrego dla mieszkańców gminy. – Ta droga to nasze okno na świat, bo łączy nas nie tylko z Namysłowem, z Oleśnicą, ale i z drogą S 8, a jak już na nią wjedziemy, to jesteśmy w każdym miejscu w Europie – cieszy się wójt. Ale radości nie kryje także wiceburmistrz Bierutowa Rafał Nowowiejski i mówi, że wielu mieszkańców tej gminy też korzysta z tej drogi, jeżdżąc do pracy czy zakupy do Namysłowa.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy