Poznaliśmy zwycięzców konkursu EUROQUIZZ 2022!

Pięć najlepszych drużyn z województwa opolskiego zmierzyło się w finale tegorocznej edycji konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i regionach partnerskich EUROQUIZZ 2022. Główną nagrodę “Bilet do Brukseli” zdobyli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.

W sumie do tegorocznego konkursu przystąpiło 49 drużyn (ok. 400 uczniów), spośród których 5 otrzymało ex equo 19 na 20 punktów. W dogrywce, która odbyła się 20 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim spotkało się 33 uczniów. Do klasyfikacji ogólnej liczył się średni wynik drużyny.

Konkurs organizowany jest przez Radę Regionalną BurgundiiFranche-Comté, współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego, w jego organizację włączone zostały również regiony partnerskie: Kraj Środkowoczeski oraz Nadrenia – Palatynat. Koordynatorem konkursu w województwie opolskim jest Departament Edukacji i Rynku Pracy UMWO.

W załączeniu wyniki konkursu oraz pytania finałowe.

Wyniki konkursu EUROQUIZZ 2022

Wyniki konkursu EUROQUIZZ 2022 finał 

EUROQUIZZ 2022 – zestaw pytań konkursowych z odpowiedziami

 

 

 

——————————————————————————————————————————————————————

EUROQUIZZ 2022 – zaproszenie do udziału

Zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego do udziału w konkursie wiedzy  o Unii Europejskiej i regionach partnerskich EUROQUIZZ, organizowanym przez Radę Regionalną BurgundiiFranche-Comté, współfinansowanym przez Samorząd Województwa Opolskiego, w który włączone zostały również regiony partnerskie: Kraj Środkowoczeski oraz Nadrenia – Palatynat.

Konkurs składa się z 20 pytań dotyczących Unii Europejskiej, regionów partnerskich oraz województwa opolskiego, a temat przewodni 2022 r. to „Zrównoważona turystyka”.

Pierwszą nagrodą w konkursie jest  pobyt w Brukseli dla najlepszej grupy (8 uczniów i 2 nauczycieli – w tym nauczyciel anglojęzyczny), który umożliwi spotkanie się młodych ludzi z czterech krajów partnerskich oraz poznanie instytucji europejskich. Regulamin konkursu przewiduje również przyznanie wyróżnień.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału i prosimy o przesyłanie odpowiedzi do Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego 45-082 Opole, ul. Piastowska 14 lub składanie osobiście w kancelarii ogólnej UMWO  w Opolu, ul. Piastowska 14 (Ostrówek) w terminie do 31 marca br. (decyduje data stempla pocztowego) z dopiskiem EUROQUIZZ.

Poniżej zestaw pytań konkursowych wraz z kartą odpowiedzi, regulamin konkursu, karta zgłoszenia  z załącznikami.

Zapraszamy WSZYSTKICH do udziału w EUROQUIZZIE i życzymy powodzenia!

EUROQIUZZ 2022 – zestaw pytań konkursowych

Regulamin konkursu EUROQUIZZ 2022

Karta odpowiedzi

Karta zgłoszenia i oświadczenia EUROQUIZZ 2022

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy