II Opolski Bank Talentów – zgłoś się!

Jeszcze do północy 1 września można się zgłaszać do stypendialnego programu II Opolskiego Banku Talentów. Opolski Bank Talentów 2021 to pionierski program stypendialny skierowany do najzdolniejszych młodych artystów od 13 do 22 roku życia z województwa opolskiego. 

Misją programu jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. W ramach programu każdy z 40 wyłonionych stypendystów otrzyma możliwość indywidualnych lekcji mistrzowskich oraz spotkań z wybitnymi autorytetami z dziedzin pokrewnych – pomocnych w budowaniu kariery.  Zajęcia i spotkania poprowadzą min.:

– Leszek Możdżer

– Adam Sztaba

– Grupa MoCarta

– Krzesimir Dębski

– Robert Janowski

– Michał Hanczak

– Marek Sierocki oraz wielu innych.

Podczas II edycji stypendyści dowiedzą się m.in. jak zbudować zespół, współpracować z mediami, jak chronić swoje prawo intelektualne – autorskie oraz jak rozpocząć komponowanie muzyki. Zgłębią także tajniki produkcji muzycznej, prezencji medialnej, podstaw improwizacji, PR-u czy rozwoju osobistego.

Program zostanie zwieńczony uroczystym koncertem symfonicznym na ponad 100 wykonawców (orkiestrę i chór). Gospodarzem koncertu będzie wybitny kompozytor muzyki filmowej Krzesimir Dębski. W programie: muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego, m.in. suita z Filmu Ogniem i Mieczem. Szczegóły www.banktalentow.com/koncert

W ramach programu e-Bank Talentów 2021 prowadzimy nabór do klas:

– akordeonu – Klaudiusz Baran,

– wiolonczeli – Tomasz Strahl, Rafał Kwiatkowski

– skrzypiec – Agata Szymczewska, Janusz Wawrowski, Jakub Jakowicz

– altówki – Katarzyna Budnik

– trąbki – Jakub Waszczeniuk

 

Co należy zrobić by wziąć udział w programie?

  1. Nagrać krótki materiał audio-video prezentujący umiejętności artystyczne.
  2. Wypełnić poprawnie formularz zgłoszeniowy nawww.banktalentow.com/aplikuj

Przypominamy, że zgłoszenie i udział w programie jest całkowicie darmowy, a w przypadku takiej samej punktacji konkursowej decyduje kolejność zgłoszeń. Do poprzedniej Opolskiej edycji programu zgłosiło się 138 osób z województwa opolskiego na 40 możliwych miejsc!

Nabór wniosków prowadzimy do 23:59 dnia 1 września 2021.

Głównym i honorowym partnerem programu jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Głównymi partnerami są również Fundacja PZU oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Partnerami projektu są także Miasto Opole, Starostwo Powiatowe w Krapkowicach, BMW Sikora, Fundacja Górażdże, Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Opolu, Larsen Strings Danmark.
Organizatorem i producentem programu jest Fundacja Master Art.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy