Tragedia w naszym regionie partnerskim

Nadrenię Palatynat, region partnerski województwa opolskiego, nawiedziła niespotykana od dziesięcioleci powódź. Kondolencje dla rodzin ofiar żywiołu, ale przede wszystkim deklaracje pomocy przekazali już premierowi landu i prezydentowi landtagu marszałek i przewodniczący sejmiku województwa opolskiego.

Marszałek Andrzej Buła, pisząc do premier Malu Dreyer, wyraził natychmiastową chęć pomocy, jeśli tylko taki sygnał z Nadrenii Palatynatu napłynie.

„W obliczu zaistniałej sytuacji, pełni troski o mieszkańców naszego regionu partnerskiego, a także  w imię wieloletniej przyjaźni oraz współpracy pragnę wyrazić pełne wsparcie dla mieszkańców  Nadrenii-Palatynatu oraz przekazać, iż pozostajemy otwarci na prośby o wszelaką pomoc z naszej strony” – napisał natomiast przewodniczący sejmiku Rafał Bartek do prezydenta landtagu Hendrika Heringa .

Powódź w Niemczech, która nawiedziła przede wszystkim właśnie Nadrenię Palatynat oraz Nadrenię Północną Westfalię pochłonęła już – według ostatnich szacunków – co najmniej 80 osób, a 1300 osób uznaje się do tej pory za zaginione. Ogromne są też straty materialne w wielu miejscowościach.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy