Ponad pół miliona zł na drogi rolne w kolejnych gminach

Zarząd udzielił pomocy finansowej samorządom gmin Kolonowskie, Murów, Ozimek i Zawadzkie na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To kolejne gminy, które będą z mogły zrealizować takie inwestycje.

Przypomnijmy, że już kilka tygodni temu zarząd podzielił na ten cel ponad 5,5 miliona złotych. Jednak wtedy w budżecie województwa zabrakło pieniędzy na sfinansowanie wszystkich złożonych przez gminy projektów. Aby móc sfinansować wnioski czterech gmin, które wcześniej nie otrzymały dotacji, zarząd województwa uruchomił rezerwę budżetu województwa. Na ostatniej sesji sejmik wyraził na to uruchomienie zgodę, a dziś zarząd zatwierdził projekty umów  dla tych gmin.

W efekcie niemal 570 000 zł zostanie podzielone tak:  Kolonowskie otrzyma 68 806 zł na drogę w Staniszczach Małych, Murów – 184 536 zł na drogę w Dębińcu, Ozimek – 161 226 zł na drogę w Krasiejowie , zaś Zawadzkie –  154 411 zł na drogę w Kielczy.

W sumie więc w tym roku w 29 gminach w naszym regionie powstanie w tym roku ponad 27,5 kilometra dróg dojazdowych do pól.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy