Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej w Chudobie

W dniu 7 czerwca w Urzędzie Gminy w Lasowicach Wielkich dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisała umowę z wykonawcą przebudowy kolejnego odcinak drogi wojewódzkiej. Tym razem chodzi o DW 494 w Chudobie.

Droga wojewódzka nr 494 w ostatnich latach była już remontowana i przebudowywana na kilku odcinkach. – Tylko od 2019 roku było to ponad siedem kilometrów tego szlaku na terenie powiatów oleskiego i kluczborskiego, w które zainwestowaliśmy 6 milionów 400 tysięcy złotych – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Przebudowa w Chudobie, którą przeprowadzi  firma DROG-BUD, potrwa do początku jesieni tego roku. Najpierw miała to być tylko budowa chodnika w miejscowości, ale później zarząd województwa podjął decyzję, że cały odcinek drogi będzie przebudowany.  Prace wyceniono na około 1,7 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa, a 375 tysięcy złotych – właśnie na chodnik – dokłada gmina Lasowice Wielkie. – Inwestycja obejmuje prawie kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Olesna – mówi dyrektor ZDW w Opolu Bartłomiej Horaczuk. – Droga będzie przebudowana i poszerzona, zostanie odwodniona, przy przejściu dla pieszych, które zostanie dostosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne, zostanie zamontowane oświetlenie, przebudowane będzie zatoka autobusowa – wymienia dyrektor ZDW. Z tego, że będzie bezpieczniej, cieszą się mieszkańcy. Sołtys Klaudia Szudy podkreśla, że dzięki przebudowie zwłaszcza dzieci będą bezpieczniejsze, bo to droga m.in. do szkoły czy kościoła.

VR

 

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy