Kolejne firmy z Opolską Marką

Laureaci z powiatów krapkowickiego, strzeleckiego i głubczyckiego otrzymali dziś nagrody i wyróżnienia tegorocznego konkursu Opolska Marka. Gościny nagrodzonym i wręczającym nagrody udzielił jeden z laureatów – krapkowicki  Multiserwis sp. z o.o.

Marszałek Andrzej Buła wraz z wicemarszałek Zuzanną Donath-Kasiurą wręczyli kolejne nagrody i wyróżnienia Opolskiej Marki. – To wyróżnienia dla firm, a dla nas powód do wielkiej dumy i satysfakcji oraz motywacja do dalszego promowania dobrych rozwiązań i ciekawych pomysłów – mówił marszałek Andrzej Buła. – Bo z jednej strony są wśród laureatów firmy z ogromnym doświadczeniem, z drugiej zaś  pokazujemy zupełnie nowy potencjał – dodawał.

Wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura podkreślała zaś, że należy się cieszyć, że właśnie ten trudny czas pozwolił docenić firmy, które potrafiły się mimo trudności rozwijać i zdobywać sukcesy.

Multiserwis Sp. z o.o.  z Krapkowic  zdobył nagrodę w kategorii  „pracodawca roku“. Jury doceniło kompleksowe rozwiązania dla pracowników wszystkich szczebli, dbałość o stały rozwój załogi oraz inwestowanie w szkolnictwo zawodowe i wsparcie młodzieży na początku drogi zawodowej. Prezes Michał Lewicki podkreślał, że firma w czasie pandemii utrzymała dotychczasowe zatrudnienie na poziomie około 3600 pracowników. – Była to z naszej strony inwestycja, wziąwszy pod uwagę wszystkie rozwiązania „kwarantannowe”. Kosztowała nas sporo, ale była skierowana bezpośrednio do pracowników, do mieszkańców województwa dla zapewnienia im bezpieczeństwa pracy i płacy – podkreśla.

W kategorii „Opolskie się wspiera” nagrodzono Górażdże S.A. za wspieranie społeczności lokalnych i pomoc finansową udzieloną 45 organizacjom i instytucjom  (m.in. domom opieki, przychodniom i ośrodkom zdrowia oraz OSP) oraz za wsparcie opolskich szpitali przekazane w formie darowizn. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Strzelecka Spółdzielnia Socjalna, która  przygotowywała i dostarczała posiłki dla służby zdrowia walczącej z pandemią oraz objęła wsparciem najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu strzeleckiego – podopiecznych ośrodka pomocy społecznej, w tym osoby bezdomne.

Nagrodę w kategorii „mój mały biznes” otrzymała  Irena Jasińska  i jej Eko Dziupla Delicious Home Made  – nagrodę przyznano za robione z pasją wspaniałe domowe przetwory z owoców i warzyw, które z pasji przerodziło się w rodzinny biznes i za promowanie zdrowej, opolskiej kuchni opartej na tradycji i lokalnych produktach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Barbara Górnicka-Naszkiewicz ze Studia B za wydawanie bezpłatnego miesięcznika „Głubczyce. Podaj dalej” prezentującego lokalną społeczność powiatu głubczyckiego i działające tam organizacje pozarządowe.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy