Kolejne 2 miliony złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

O 2 miliony złotych zwiększył dziś zarząd województwa dofinansowanie projektu unijnego, realizowanego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Chodzi o stworzenie Centrum Badań i Innowacji w chorobach cywilizacyjnych – chorobach sercowo-naczyniowych i kręgosłupa.

W sumie po tej decyzji szpital dostanie na ten cel ponad 19 milionów złotych dofinansowania unijnego. Przypomnijmy – umowę na ten projekt podpisano w lipcu tego roku. „Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych – Chorobach Sercowo-Naczyniowych i Chorobach Kręgosłupa USK w Opolu” powstanie w zaadoptowanej na ten cel dawnej szpitalnej pralni. Będą tam laboratoria, sale zabiegowe i nowoczesny sprzęt. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Cały projekt będzie kosztować niemal 27 milionów złotych, więc dzisiejsza decyzja zarządu województwa znacząco ułatwi jego realizację.

– Dzięki świetnym pomysłom opolskich medyków, a także dzięki pieniądzom unijnym stworzymy nowe miejsce, gdzie spotkają się marzenia ludzi i kompetencje fachowców. Będzie tu można wykorzystać doświadczenie lekarzy, nowoczesny sprzęt, realizować nowe terapie. To ogromna szansa poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego regionu – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Warto przypomnieć, że to kolejne dofinansowanie szpitala uniwersyteckiego przez urząd marszałkowski w tym roku. W ramach projektów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 szpital otrzymał 4 miliony 800 tysięcy złotych na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej, a na zakup nowego angiografu w sumie 2 miliony 200 tysięcy złotych (z czego 1 milion złotych z budżetu województwa, a 1,2 miliona z funduszy europejskich).  W sumie – razem z projektem dotyczącym centrum badań i innowacji  – tegoroczne dofinansowanie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przez urząd marszałkowski wyniosło już 26 milionów złotych!

VR

Fot: Zdjęcia z podpisania w dniu 10 lipca br. umowy na realizację projektu 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy