Droga w Janowie już gotowa  

Zakończyła się kolejna w ciągu kilku ostatnich lat inwestycja w gminie Olszanka. Z kompleksowego remontu odcinka drogi wojewódzkiej 462 w Janowie zadowoleni są przede wszystkim mieszkańcy.

Wykonawcą przebudowy za ponad 5,3 mln złotych była firma Remost z Olesna. Unijne dofinansowanie wyniosło 4,8 mln złotych, 250 tysięcy zł  przekazała także gmina Olszanka. – To był całkowity remont 1,2 km odcinka drogi z korekcją dwóch niebezpiecznych łuków, wykonano 38 indywidualnych zjazdów na posesje, 2 przejścia dla pieszych oraz  połączenie z Przylesiem, gdzie ponad dwa lata temu również zakończyliśmy przebudowę drogi wojewódzkiej – wyjaśnia Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Jak podkreśla członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, ta przebudowa była możliwa dzięki oszczędnościom na dużych inwestycjach. – To mała miejscowość z dużym problemem komunikacyjnym, jakim był całkowity brak chodnika. Mimo niezbyt dużego obciążenia ruchem chodnik jest bezwzględnie potrzebny ludziom, aby poprawić ich bezpieczeństwo – mówił jeszcze podczas podpisania umowy na realizację tej inwestycji. – Bezpieczeństwo, komfort i poprawa estetyki miejscowości to wszystko ma dla nas ogromne znaczenie. Cieszymy się, że po 10 latach starań inwestycja doszła do skutku – podkreśla  Aneta Rabczewska, wójt gminy Olszanka dodając, że o remont od dawna zabiegali również sami mieszkańcy.

 

Przebudowa w Janowie to jeden z elementów poprawy bezpieczeństwa i usprawnienia ruchu drogowego w ciągu dróg wojewódzkich nr 401 i 462. Poprzednia przebudowa w Przylesiu zrealizowana była w latach 2017-2018 za kwotę 8,5 mln. zł. Droga wojewódzka 462 łączy się bezpośrednio z DK 94 oraz z drogą wojewódzką 401, tworząc połączenie z autostradą A-4 (węzeł Przylesie). Droga ta jest przez wielu kierowców wybierana jako najlepsze z połączenie z autostradą.

Nasze serwisy