Poznaj atrakcje naszego partnerskiego regionu morawsko-śląskiego

Przedłuż sobie tegoroczne lato i poznaj za darmo atrakcje regionu morawsko-śląskiego! We wrześniu i październiku otrzymasz wyjątkową możliwość darmowego zwiedzenia kilkudziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc obszaru słynącego z tradycji przemysłowych.

Kraj morawsko-śląski postanowił przedłużyć tegoroczny sezon turystyczny. W związku z tym umożliwi każdemu, kto zawita do regionu we wrześniu i październiku 2020 roku, odwiedzenie kilku najpiękniejszych miejsc całkowicie za darmo. Jeżeli także chcesz poznać z bliska Beskidy lub Jesioniki, skosztować specjalności lokalnej kuchni, odwiedzić unikatowe miejsca upamiętniające zaawansowanie techniczno-rzemieślnicze północnych Moraw oraz Śląska lub po prostu chcesz sobie przedłużyć lato i przy okazji zaoszczędzić na bilecie, we wrześniu i październiku nie może Cię u nas zabraknąć!

Projekt oferuje możliwość bezpłatnego zwiedzenia kilkudziesięciu atrakcji w całym kraju morawsko-śląskim. Dzięki temu możesz poznać najróżniejsze muzea, zamki i pałace, galerie oraz wiele innych niezwykle interesujących miejsc. – We wrześniu i październiku tego roku w miejscach włączonych do akcji ludzie nie będą płacić za bilet wstępu. Wierzymy, że zaoszczędzone pieniądze goście z chęcią zainwestują w lokalne usługi, takie jak hotele i pensjonaty, dobre jedzenie w restauracjach czy pamiątki z miejsc, które odwiedzili – powiedział zastępca wojewody kraju morawsko-śląskiego ds. ruchu turystycznego oraz rozwoju regionalnego, Jan Krkoška.

Oprócz placówek zaangażowanych w tę akcję, darmowy wstęp zaoferują także niektóre przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. We wrześniu i październiku będzie można za darmo obejrzeć na przykład zamek Hukvaldy, zamek Sovinec, pałac Bruntál, odwiedzić Archeopark w miejscowości Chotěbuz, zwiedzić tzw. Kosarnię [zakład, w którym wyrabiano narzędzia do pracy w polu i lesie] w Karlovicach, Muzeum Šipka i wiele innych atrakcji.

Przyjedź i w pełni wykorzystaj złotą czeską jesień!

Więcej dowiecie się na stronach: https://severnimorava.travel/pl/musite-zazit/vstupy-zdarma-moravskoslezsky-kraj/homepage  lub  www.wstepywolne.pl

Nasze serwisy