Gogolińską pojedziesz jak po stole

Choć to niewielki odcinek drogi, bo zaledwie ponad kilometrowy, to jednak niezwykle ważny dla mieszkańców Strzelec Opolskich i całego województwa. Ulica Gogolińska została oficjalnie oddana do użytku.

To była gruntowna przebudowa drogi, która wymagała również wymiany instalacji podziemnej i budowy ronda. Z jednej strony przebiega ona obok jednego z osiedli, sklepów spożywczych, a z drugiej sąsiaduje ze strefą gospodarczą Strzelec Opolskich. To również bardzo ważne połączenie z autostradą A4. Podobnie, jak w przypadku wszystkich wojewódzkich inwestycji drogowych realizowanych w ostatnich latach, zadbano o bezpieczeństwo mieszkańców. Zbudowano azyle, zatoki i ścieżki pieszo-rowerowe. Z rozwiązań cieszy się Szczepan Kusibab, wiceprezes firmy Adamietz.

– Ta droga była moim marzeniem. Cieszę się, że powstał ten projekt. Dla nas jest to ważne pod kątem rozwoju firmy. Zwiększył się też komfort obsługi naszych partnerów biznesowych. Tutaj prowadzone są procesy logistyczne, to jest strefa przemysłowa, więc tych transportów jest bardzo dużo – mówi wiceprezes .

– Ten przejazd i rondo są bardzo ważne. Tutaj stykają się drogi z dużego osiedla, strefy przemysłowej czy Krapkowic – dodaje Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.

Zaznacza on, że ta droga w całości już jest praktycznie wyremontowana, choć pozostał do zakończenia już tylko niewielki odcinek od ulicy Ciepłowniczej do Rożniątowa.

– To znaczne wyzwanie, w tej drodze było bardzo dużo urządzeń, m.in. od nowa została zrealizowana instalacja sanitarna. Pierwszy raz mieliśmy okazję do bardzo szerokiej współpracy. Powstało duże rondo z drogą gminną, to powinno poprawić w tym miejscu bezpieczeństwo. Wcześniej policja notowała tutaj dużo kolizji i wypadków – mówi dyrektor Zarząd Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk.

Inwestycję zrealizowano wspólnie ze Strzeleckimi Wodociągami i Kanalizacją Sp. z o.o. w Strzelcach Opolskich, które w ramach prowadzonej rozbudowy drogi wykonały nowy kolektor kanalizacji sanitarnej oraz przebudowały sieć wodociągową.

– Drogi wojewódzkie przebiegają przez centra miast i tereny niezabudowane. Tutaj prace były szczególnie trudne. Wiele instalacji, duży ruch, sklepy, firmy. Mieszkańcy w trakcie prac napotykali na utrudnienia, ale dzięki temu wcześniej zdewastowana droga ma dziś nową nawierzchnię – zaznacza Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

 

Przypomnijmy, że prace remontowe rozpoczęto w październiku zeszłego roku. Koszt to 13 milionów 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 11 milionów 500 tysięcy złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy