Kolejna rozmowa z lekarzami z Chin

Już po raz drugi opolscy medycy mogli wymienić doświadczenia z lekarzami chińskiego Fujian, regionu partnerskiego Opolszczyzny. Rozmawiali o leczeniu COVID-19.

Podczas już drugiej wideokonferencji nasi lekarze mogli  zapoznać się z doświadczeniami chińskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem, tym razem w dziedzinie  pediatrii, laryngologii i stomatologii. W spotkaniu wzięli udział lekarze  z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu oraz szpitala w Strzelcach Opolskich. Chińscy specjaliści odpowiadali przede wszystkim na pytania wcześniej przygotowane i przekazane przez polskich kolegów. W czasie wideokonferencji pojawiło się też szereg nowych pytań. Jej przebieg został zarejestrowany i zostanie przekazany opolskiej kadrze medycznej.

Ze strony Zarządu Województwa Opolskiego w konferencji wziął udział wicemarszałek Roman Kolek. – Próbowaliśmy wyjaśnić, co jest przyczyną znacznie większego rozprzestrzeniania się epidemii w Europie i w Polsce, aniżeli w prowincji Fujian. Odpowiedź składała się z dwóch elementów: powszechne stosowanie maseczek oraz wykorzystywanie aplikacji w telefonach do celów śledzenia lokalizacji pobytu, a następnie izolacji. Wspominano również o szczepieniach przeciw grypie sezonowej – mówił wicemarszałek tuż po konferencji.

Chińscy partnerzy zadeklarowali gotowość do dalszej współpracy oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami, które mogą być dla nas pomocne w czasie pandemii.

Organizatorem wideokonferencji był Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu UMWO.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy