Maseczki z Chin dla Opolszczyzny

Hongbo, chińska firma, która ma swój zakład w Opolu, postanowiła przekazać na potrzeby naszego regionu 120 tysięcy maseczek, chroniących przez zakażeniem koronawirusem. Pierwsza partia masek jest już w Opolu.

– Hongbo ciągle z uwagą i troską śledzi sytuację epidemiologiczną w państwa regionie i chciałoby podjąć skromny wysiłek darowania 120 tysięcy masek dla ochrony przeciwepidemicznej – napisała w liście do marszałka Yuxian You, prezes HONGBO Clean Energy Europe. Ponad połowę z przekazywanych przez Hongbo masek stanowią maseczki profesjonalne, a 60 tysięcy maseczek z tej puli otrzyma urząd marszałkowski (pozostałe otrzymają Wojewoda i Prezydent Opola). – Zarząd województwa już je podzielił pomiędzy szpitale, prowadzone przez samorząd województwa i pierwsze już zostały medykom przekazane – mówi  wicemarszałek województwa Roman Kolek. Dodaje, że poza maseczkami tradycyjnymi będą w przesyłce z Chin także te profesjonalne, z filtrem, które są najbardziej pożądane i potrzebne w szpitalach. – Dzisiaj każde wsparcie w środki ochrony indywidualnej jest potrzebne. A przykłady zakażeń w ZOL-ach czy DPS-ach wskazują, że te środki konieczne są w każdej placówce. I dlatego jesteśmy za ten dar bardzo wdzięczni – podkreśla wicemarszałek.

Pierwsza partia maseczek już trafiła do Opola, kolejna oczekuje w magazynach w Szanghaju na transport organizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu. W ciągu najbliższych kilku dni trafi – za pośrednictwem Marszałka Województwa Opolskiego, Wojewody Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola – do opolskich szpitali i instytucji.

Jak informuje marszałek Andrzej Buła, otrzymał on także deklarację władz naszego regionu partnerskiego – prowincji Fujian – o chęci zakupu przez Chińczyków kolejnych środków ochrony na potrzeby województwa opolskiego. Szczegóły proponowanej pomocy są właśnie ustalane.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy