Nagrodziliśmy sportowców z opolskiego

Paweł Zatorski drugi raz z rzędu najlepszym sportowcem opolskiego. Na podium znaleźli się również sztangistka Joanna Łochowska i bramkarz opolskiej Gwardii Adam Malcher. Nagrody przyznano również m.in. w kategorii talent roku czy trener roku. Mirosław Śnigórski  oraz Jerzy Dodzian otrzymali odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Co roku sportowcy z województwa opolskiego wyróżniani są za swoje sukcesy. Z jednej strony swoich ulubieńców wskazują czytelnicy Nowej Trybuny Opolskiej, z drugiej – tych najlepszych wybiera kapituła pod patronatem marszałka województwa opolskiego. W tym roku najlepszym sportowcem roku został siatkarz, libero ZAKSY Paweł Zatorski, który  otrzymał od marszałka województwa czek o wartości 7 tysięcy złotych. Odbierając go m.in. od Władysława Kozakiewicza, prezesa NTO Krzysztofa Krupy oraz członka zarządu województwa Szymona Ogłazy, Paweł Zatorski powiedział, że największe uznania należą się drużynie, a te szczególne –  jego żonie. – Rano moja żona odebrała dyplom ukończenia uniwersytetu medycznego. Wracam właśnie z Łodzi z tej szczególnej dla mnie uroczystości. To jest dla mnie najważniejsze. Te wszystkie medale, które zdobyłem w 2019 roku są niczym w porównaniu z tym, co zrobiła moja żona. Jednocześnie wychowując dwójkę dzieci ukończyła tak trudne i wymagające studia  – mówił Paweł Zatorski. W rozmowie z opolskie.pl dodał, że jest zaskoczony wygraną w plebiscycie sportowca roku. – W życiu robię to, co kocham, a jednocześnie jestem doceniany. Jest mi tutaj bardzo dobrze, a Kędzierzyn-Koźle to mój pierwszy dom. ZAKSA jest moją drugą rodziną – powiedział Zatorski.

Trenerem roku 2019 został Rafał Kuptel, rener szczypiornistów Gwardii Opole. – Najlepszym zaproszeniem do uprawiania mojego sportu jest przyjście na mecz. Kibice za każdym razem tworzą świetne widowisko, a my staramy się im za to odwdzięczyć. Widząc to, młodzi ludzie mogą połknąć tego bakcyla – mówił Rafał Kuptel. Talent roku 2019, judoka Jakub Pankowski, na scenie nie ukrywał zaskoczenia. – Ciężka praca się bardzo opłaca. Warto trenować i osiągać sukcesy. Sport wymaga poświęcenia, ale daje wiele satysfakcji – powiedział.

Członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza przyznaje, że jest kibicem Gwardii Opole, ale każda dyscyplina sportu jest mu bliska. – Zawsze, kiedy możemy podziękować za emocje, bardzo się cieszę. Sama gala to moment podsumowań oraz podziękowań tym, którzy dostarczyli nam najwięcej emocji i wzruszeń i są dumą dla nas i województwa – dodał Szymon Ogłaza.

Nagrodę specjalną „Pasjonat Sportu” otrzymali Artur Góralczyk i Janusz Trzepizur. – Sport jest piękny. Jestem lekkoatletą, więc będę zachęcał do swojej dyscypliny. Najważniejsza jest praca z młodzieżą. Warto w nią inwestować i stwarzać jej warunki do treningów. Cały czas się rodzą mistrzowie, ktoś kiedyś dał mi szansę, dziś ja staram się dawać ją innym. Województwo opolskie ma bardzo dobrze rozwinięty program szkoleń dla młodzieży. Jednak nie możemy zapomnieć o trenerach, szkoleniowcach – mówił Janusz Trzepizur. Wyróżnienia dodatkowe otrzymali parasportowcy Barbara Bieganowska, Dawid Kajkowski i Marek Wiśniewski. W trakcie gali nagrodzono również najpopularniejszych sportowców z całego regionu wskazanych przez czytelników Nowej Trybuny Opolskiej. Dodajmy, że urząd marszałkowski jest współorganizatorem gali.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy