Wielkie serce dla Orkiestry

Vouchery, przedmioty kolekcjonerskie, kosz pyszności czy gadżety promocyjne przekazane przez zarząd województwa opolskiego i przewodniczącego sejmiku można wylicytować na aukcjach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokażmy otwarte serce, licytujmy i pobijmy razem kolejny rekord dobroci!

– Tego dobra nie da się zatrzymać. Cieszymy, że możemy się niego dołożyć. Trzeba mieć serce i potrafić tworzyć to dobro – mówił marszałek województwa Andrzej Buła, dziękując wolontariuszom Orkiestry i podkreślając, że nie trzeba się przejmować krytyką. –  Jako ludzie pozytywnie nastawieni do otoczenia i naszych mieszkańców, nie zwracajmy uwagi na głosy krytyki. Nie bójmy się bronić WOŚP. Jeżeli nasze dary, upominki, wydarzenia pomogą uatrakcyjnić Wasze ogromne zaangażowanie, to dla nas wielka radość. Mam nadzieję, że ta akcja dzielenia się dobrem rozszerzy się na kolejne miesiące – dodawał marszałek. Przypomniał także, że kluczborski sztab WOŚP już wystawił na licytację kolację na zamku w Moszna z jego udziałem, która osiągnęła już 375 zł. – W Opolu dokładam też do orkiestry kosz opolskich, regionalnych wiktuałów i smakołyków oraz zachęcam do licytowania – mówił.

Z entuzjazmem o przygotowaniach do finału mówili przedstawiciele opolskiego sztabu WOŚP, dziękując za dary. – W dzisiejszych czasach każdy gest pomocy jest na wagę złota. Wszyscy wolontariusze wkładają swoje serce, wysiłek i czas. Wszystko po to, aby  finał był atrakcyjny, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup sprzętu dla opolskich szpitali. Tego nie da się już zatrzymać. Przypomnę, że dotychczas do Opola trafił sprzęt o wartości 6 mln złotych – mówił Wojciech Murański, rzecznik prasowy sztabu. Dodał także, że dopinane są ostatnie szczegóły opolskiego finału. – W samym Opolu będzie 314 wolontariuszy, dokładną listę darów do licytacji poznamy tuż przed finałem. Wśród najważniejszych będzie zestaw startowy nr 1 na 8. Opolski Bieg „Policz się z cukrzycą” – dodawał.

Vouchery, gadżety i dużo więcej

A wśród darów są m.in. te dla miłośników sportu – biegania, marszu czy jazdy konnej, tych ceniących błogi relaks czy spotkania z kulturą. Wylicytować można wspólne bieganie czy marsz nordic walking z wicemarszałkiem Romanem Kolkiem oraz jazdę konną z wicemarszałkiem Zbigniewem Kubalańcą. Na spragnionych sztuki czeka przekazany przez niego voucher dla dwóch osób na dowolny spektakl w opolskim teatrze im. Jana Kochanowskiego. Błogi relaks spotka natomiast osobę, która wylicytuje za najwyższą sumę voucher na zabiegi w gabinecie odnowy biologicznej w Zamku Moszna. Tam czeka na szczęśliwca pakiet „głęboki relaks – rajski ogród”. – A tak od serca, to zapraszam na jazdę konną na moim wierzchowcu. Może być szybko, możemy galopować, a początkujących zapraszam do hali czy lonży – zachęcał wicemarszałek Kubalańca.

Wśród ciekawych przedmiotów warto także wymienić unikatowe statuetki strażackie, przekazane przez członka zarządu województwa, związanego ze strażakami ochotnikami, Stanisława Rakoczego – to statuetka św. Floriana od druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Prężynki oraz fragment węża strażackiego, pamiątka z uroczystego otwarcia i poświęcenia strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej z 2017 r.

Oryginalne rękodzieło z Madagaskaru przekazał wicemarszałek Roman Kolek. To komplet dekoracyjny składający się z bieżnika oraz 6 podkładek na stół wraz z ręcznie wykonaną figurką lemura – symbolu tego kraju. To dar przedstawicieli madagaskarskiego szpitala, do którego wcześniej trafił sprzęt medyczny z opolskiego szpitala matki i dziecka.

Nie mogło zabraknąć opolskich symboli i unikatowych gadżetów związanych z samorządem województwa. W pakiecie przekazanym przez przewodniczącego sejmiku Rafała Bartka znajduje się limitowana edycja flagi województwa opolskiego, pudełko drewniane, krawat oraz przypinka – wszystko z herbem województwa opolskiego. Całość uzupełnia zestaw dwóch win z winiarni w Paczkowie.

W tym roku planowane jest otwarcie obwodnicy Dobrodzienia, ostatniej tak dużej inwestycji sfinansowanej w tej perspektywie finansowej – licytujący może także stać się częścią tego wielkiego wydarzenia, bo członek zarządu województwa Szymon Ogłaza przekazał zaproszenie do wspólnego uroczystego otwarcia tej inwestycji wspólnego przecięcia wstęgi. – O udział w licytacji zwracam się szczególnie do lokalnych przedsiębiorców z powiatu oleskiego i samego Dobrodzienia, bo to ważna dla nich inwestycja – mówił. – Zapraszam też na opolski finał WOŚP 12 stycznia, bo sam będę wolontariuszem. Na opolskim rynku wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zaoferujemy atrakcje związane z bezpieczeństwem drogowym – zachęcał Szymon Ogłaza.

kk

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy