Magia orkiestry przekracza granice

12 stycznia 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała nie tylko w Polsce, lecz także za granicą naszego kraju,  m.in. Anglii, Meksyku, Holandii, Belgii, Meksyku, USA, Australii oraz w Niemczech.

Podczas największej imprezy, która odbyła się we Frankfurcie nad Menem, w finale wystąpili wspólnie Orkiestra Dęta Birkenhördt wraz ze znanym zespołem muzycznym Poparzeni Kawą Trzy. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że….

Orkiestra Dęta z Birkenhördt, z niewielkiej miejscowości Nadrenii-Palatynatu gościła w 2019 roku na Dniu Województwa Opolskiego w Mosznej. Została wyłoniona spośród ponad 50 nadreńskich orkiestr, które zgłosiły chęć swojego uczestnictwa w naszym regionalnym święcie. Do Mosznej przyjechało trzydziestu muzyków, którzy nigdy wcześniej nie byli w naszym kraju. Nic zatem nie łączyło ich z Polską, a ich wiedza na temat naszego kraju oraz jego mieszkańców była niewielka. Parę dni spędzonych w województwie opolskim przyczyniło się do tego, co wszędzie podkreślają, że pokochali nasz region, pokochali nasz kraj i dzięki pobytowi zdobyli wielu nowych, prawdziwych przyjaciół. To w Mosznej poznali członków zespołu Poparzeni Kawą Trzy i w naszym najpiękniejszym zamku wspólnie zaplanowali koncert we Frankfurcie nad Menem.

Latem zeszłego roku podbili serca mieszkańców Opolszczyzny, w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  we Frankfurcie nad Menem podbili setki serc Polaków mieszkających w Niemczech. To była magiczna chwila przepełniona przyjaźnią, wspaniałą muzyką, solidarnością i dobrocią. Publiczność gromkimi brawami dziękowała naszym nadreńskim przyjaciołom oraz skandowała „dziękujemy, dziękujemy…” Jacek Kret z zespołu Poparzeni Kawą Trzy podziękował po niemiecku orkiestrze z Birkenhördt za wspaniały wspólny występ oraz wypowiedział cudowne słowa: – To najwspanialszy dzień, który wydarzył nam się w przeciągu ostatniego roku.

Członkowie orkiestry nie tylko pięknie zagrali w finale, ale również w czasie adwentowych koncertów wraz z chórem Birkenhördt zebrali w swojej niewielkiej miejscowości mającej jedynie 600 mieszkańców 500 euro datków, które w całości przekazali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy!!! Jesteście wielcy!!!

Wójt Birkenhördt Matthias Ackermann, który jak zawsze towarzyszył swojej orkiestrze, nie ukrywał swojego wzruszenia podczas wspaniałego koncertu. – Te cudowne chwile i niepowtarzalne przeżycia nie miałyby nigdy miejsca, gdyby nie partnerstwo województwa opolskiego z Nadrenią-Palatynatem i przygoda z Polską, która miała swój początek w Mosznej na Śląsku Opolskim – podkreślał.

Pod koniec dnia sztab WOŚP Darmstadt-Frankfurt oficjalnie ogłosił, że podczas 28 finału zebrano 49 200 euro, a to jeszcze nie koniec. Niemiecka Polonia oraz wszyscy artyści i organizatorzy mogą być z siebie dumni. Padł kolejny rekord! Siema do przyszłego roku!

PŁ-BWO

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy