Taneczna współpraca

W dniu 16 marca 2019 roku na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły zespół taneczny „Pech” z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu reprezentował nasze województwo podczas konkursu tańca 2. EUE Masters w miejscowości Gau Algesheim (Nadrenia-Palatynat, Niemcy).

Konkurs został zorganizowany przez zespół hiphopowy „B2D – Born to Dance” działający przy Klubie Gimnastycznym Gau-Algesheim, a jego motto brzmiało: „ Taniec lub nic”. W głosowaniu na najlepszą grupę brała udział wyłącznie zgromadzona publiczność, czyli 350 osób.  Największą liczbę głosów zdobyła  męska grupa taneczna Cock-Tails z miejscowości Ingelheim.

Nasz zespół Pech,  tańczący w składzie Aleksandra Kocot, Natalia Krukowska, Karolina Atlas, Martyna Podwysocka, Patrycja Kurek, Katarzyna Rokosz i pod kierownictwem wspaniałej trenerki Katarzyny Bryłki, zaprezentował się doskonale i  otrzymał gromkie brawa publiczności. Zabrakło dla nas niestety miejsca na podium, ale biorąc pod uwagę, że nasze reprezentantki brały udział po raz pierwszy w tym wydarzeniu, były jedyną grupą zagraniczną i jako jedyne nie miały wśród publiczności swoich przyjaciół, rodzin i znajomych, to zajęte piąte miejsce na siedemnaście startujących lokalnych grup tanecznych jest niezwykłym wyróżnieniem.  Film z występu zespołu dostępny na stronie https://www.facebook.com/opolskie.de

Udział w imprezie nie był jednak jedynym powodem wizyty zespołu „Pech” w Nadrenii Palatynacie. W programie wyjazdu znalazły się również spotkania, mające na celu nawiązanie partnerskiej współpracy pomiędzy zespołami  tanecznymi Młodzieżowego  Domu Kultury w Opolu oraz Klubem Gimnastycznym Gau-Algesheim. Miejmy nadzieję, że ta wizyta będzie początkiem udanej współpracy obu ośrodków i przyczyni się do wzmożonej wymiany  młodzieży i wielu kolejnych spotkań tanecznych. Już wkrótce będziemy się starali, aby zaprosić na występy gościnne do Opola naszych przyjaciół z zespołu tanecznego B2D.

Organizacją pobytu zespołu Pech w Nadrenii-Palatynacie zajęło się Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.  Wyjazd został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Kancelarię Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu.

Zdjęcia: Günter Kostorz

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy