Turniej wielkich emocji

Przed nami wspaniałe sportowe widowisko. Już w kwietniu III edycja Adwokat Cup – piłkarskich zmagań wyjątkowych zawodników wspieranych przez Opolską Radę Adwokacką i Marszałka Województwa Opolskiego. Dziś odbyło się losowanie grup. A już teraz zapraszamy do kibicowania.

 

Czternaście drużyn, około 500 dzieci, 100 partnerów tego wspaniałego przedsięwzięcia spotka  się na murawie już 25 kwietnia przyszłego roku. Za nami emocje związane z losowaniem grup, teraz czas na trening, przygotowania i obmyślanie strategii. Tu bardziej niż zwycięstwo, liczy się dobra zabawa, uśmiech, satysfakcja i integracja osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Wyjątkowy pomysł dla wyjątkowych dzieci

Pomysł zgodził się w 2018 roku z okazji 100-lecia adwokatury polskiej. – Chcieliśmy uczcić tę okrągłą rocznicę wyjątkowym wydarzeniem. Wyjść z misją adwokacką do dzieci – dzieci szczególnych, niepełnosprawnych intelektualnie. Miało to być jedno wydarzenie, jednak przed nami już trzecia edycja, która – mam nadzieję – będzie kontynuowana. Cieszy nas duża liczba przyjaciół tego przedsięwzięcia, a przed wszystkim uśmiechy na twarzach dzieci. To dla nas największa nagroda. Mamy już pełną liczbę zawodników – cieszy się Ewa Łukomska – Boroń z Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu.

Sport jest dla każdego

– Każdy sportowiec jest wyjątkowy, bez względu na to, na jakim poziomie rywalizuje. Ważne jest, abyśmy my jako dorośli potrafili sprawiać radość. Ta impreza jest skazana na sukces. Patronuje jej trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Ważne jest ogromne zaangażowanie naszych mecenasów. Pozyskujemy nowych partnerów w życiu społecznym. Sport wyszedł poza kluby i organizacje sportowe. Najważniejsza jest tu współpraca, integracja, a przede wszystkim nasi wspaniali zawodnicy – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem. Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski, dodaje, że sport jest dla każdego, szczególnie dla osób, które zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. – Daje im poczucie wartości, możliwość przełamania własnych słabości czy barier. Myślę, że uprawiając różne dyscypliny sportowe, mogą poczuć się bardziej szczęśliwe, docenione. Oczywiście nie zabraknie tu rywalizacji ani adrenaliny – zapewnia Jerzy Brzęczek.

kk

Nasze serwisy