W Kamieniu Śląskim dyskutują o Europie

Już po raz 24. Dom Współpracy Polsko-Niemieckie zorganizował Seminarium Śląskie. Jego uczestnicy przez trzy dni będą w Kamieniu Śląskim dyskutować o 15-leciu członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

To wydarzenie skupia zazwyczaj badaczy i popularyzatorów historii, politologów i polityków oraz dziennikarzy. W otwarciu tegorocznej edycji, którą swoim patronatem honorowym objął marszałek Andrzej Buła,  wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa Roman Kolek i przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek.

Do  uczestnictwa w tym spotkaniu, odbywającym się w tym roku pod tytułem  „Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”, organizatorzy zaprosili wspaniałych gości z Polski, Czech i Niemiec.

Seminarium rozpoczęły  „Rozmowy o Europie. 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Nowe wyzwania dla Polski, Niemiec i Europy”. Rozmowy moderował redaktor Marcin Antosiewicz, długoletni korespondent TVP w Berlinie, obecnie współpracujący z Newsweekiem, a wzięli w niej udział dyrektor Oddziału European Council on Foreign Relations (ECFR) w Polsce Piotr Buras, dr Kai-Olaf Lang z Wissenschaft und Politik z Berlina i dr hab. Aleksandra Trzcielińska-Polus, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Opolskiego.

Pierwszy wieczór seminarium  zakończy zaś spotkanie nt. chrześcijańskich korzeni Europy – jego gośćmi będą arcybiskup Alfons Nossol,  ks. Kazimierz Sowa i prof. SGH Katarzyna Pisarska.

Pełny program seminarium na stronie :

https://www.haus.pl/pliki/news/File/Monika/Seminarium%20Slaskie%20Program%20XXIV.pdf

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy