Święto Województwa Opolskiego – zapraszamy 9 czerwca!

W tym roku na święto zapraszamy w dniu  9 czerwca do Mosznej. Święto zostało połączone z  Festiwalem Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”. Początek  – godzina 13.00.

“Opolskie Szmaragdy” to prezentacje artystów z całego regionu. Na plenerowej scenie w zamkowym parku wystąpią soliści i zespoły z instytucji kultury województwa opolskiego. Będzie muzycznie – grająco, śpiewająco i kolorowo. Imprezę poprowadzą Karol Strasburger i Robert Janowski.

Przez cały czas nie zabraknie wielu atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych. Będzie – jak zwykle – bezpłatna strefa zabaw (tzw. dmuchańce), a także warsztaty plastyczne, kreatywne, gry i zabawy zręcznościowe, sportowe, malowanie buziek, bańki mydlane, strefa gier XXL. Nad wszystkim czuwać będzie sztab animatorów.

W tym czasie rodzice będą mogli odwiedzić miasteczko „Opolskie dla Rodziny”, gdzie na miejscu będzie można złożyć wniosek o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora oraz zapoznać się z ofertą firm i instytucji, będących partnerami karty. Będzie m.in. badanie postawy, badanie stóp dzieci i dorosłych, porady prawne, warsztaty dla silnych i niezależnych kobiet – nauka obsługi wiertarki, szlifierki i innego małego sprzętu.

Tuż obok wyrośnie miasteczko „Opolskiej Marki”, gdzie będą się prezentować najlepsze opolskie firmy – min. laureaci tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Nie zabraknie też uciech dla podniebienia – nas tym czuwają opolskie koła gospodyń wiejskich.

Poza tym pokazy opolskiej sztuki ludowej, stoiska gastronomiczne, a na koniec wielka parada orkiestr dętych z mażoretkami. Zaproszenie marszałka Andrzeja Buły do wzięcia udziału w paradzie przyjęła także Birkenhördter Blasorchester z zaprzyjaźnionego regionu Nadrenia-Palatynat.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Poparzeni Kawą Trzy”. To pop-rockowa  grupa, powstała w 2005 roku, złożona przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM, w tym min. Jacka Kreta, Romana Osicy oraz Wojciecha Jagielskiego.  Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal. Ich najsłynniejsze przeboje to m.in. „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Okrutna, zła i podła” i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy