Opolskie na ITB Berlin 2019

We wtorek wieczorem rozpoczęły się międzynarodowe targi turystyczne Internationale Tourismusbörse – ITB Berlin 2019. To doroczna światowa impreza branżowa, gromadząca przedstawicieli największych organizacji i firm turystycznych z całego świata.  Opolskie, jak co roku, także jest w Berlinie.

Targi ITB to dla wszystkich wystawców jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w roku. W tym roku krajem partnerskim targów jest Malezja.

My również jesteśmy na tej ważnej imprezie wystawienniczej. Polskie Stoisko Narodowe ma powierzchnię  752 m², a prezentuje się tu 55 wystawców. Motywem przewodnim polskiej prezentacji jest turystyka miejska i kulinarna.

Motyw ten widoczny jest przede wszystkim w sposobie prezentacji oraz wystroju stoiska, a także w przygotowanych działaniach promocyjnych. To m.in. „Staropolskie Kulinaria Królewskiego Krakowa” w ramach kulinarnej promocji Krakowa, który w 2019 roku jest Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej.

Prezentację województwa opolskiego przygotowała – jak co roku – Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. W tym roku nawiązuje ona do średniowiecznych tradycji rycerskich regionu. OROT wspólnie z głównymi partnerami: UMWO, UM Opola, Zamkiem w Niemodlinie, Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Oleśnie i Browarem z Nysy zaproponuje degustacje produktów regionalnych i tradycyjnych województwa opolskiego. Goście skosztują m.in. oleskiej śmietankówki, kołocza śląskiego, czy też zamkowych niemodlińskich pierników i wielu innych produktów z naszego regionu. – Myślę, że jak co roku stoisko opolskie będzie jednym z najliczniej odwiedzanych w pawilonie polskim. A obecność tu procentuje – bo widać to po liczbie turystów, którzy co roku odwiedzają nasz region. Trzeba tu być – podkreśla prezes OROT, członek zarządu województwa Stanisław Rakoczy.

Prezentację opolską wzbogacą tańce, muzyka oraz pokazy rycerskie w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Opola. Będą także historyczne postacie – książę Kazimierz I Opolski, księżna opolska Wiola oraz rycerz z epoki średniowiecznej. Dzięki replice książęcego tronu każdy odwiedzający będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pokazy rycerskie będą się odbywać na stoisku regionalnym województwa opolskiego oraz na scenie stoiska narodowego Polski w dniach od 8 do 10 marca.

Na opolskim stoisku była już Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, z którą wicemarszałek Zbigniew Kubalańca i członek zarządu województwa, prezes OROT Stanisław Rakoczy rozmawiali m.in. o potencjale turystycznym regionu. – To tutaj przeprowadza się transakcje biznesowe, kontraktuje usługi. Jesteśmy tu od ładnych paru lat.  Teraz, w zmienionej aranżacji, zachęcamy do przyjeżdżania, do odwiedzania pięknych zamków, spędzania czasu na świeżym powietrzu, aktywnie. Myślę, że te spotkania przyniosą kolejny wzrost aktywności turystycznej w naszym regionie – mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Targi potrwają do niedzieli 10 marca.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy