Rusza kolejny remont drogi

Rusza rozbudowa drogi nr 414 na odcinku Biała – Prudnik. To oznacza większy komfort dla kierowców. Piesi i rowerzyści będą mieć swoją ścieżkę pieszo-rowerową.

Wyremontowanych zostanie prawie 6 kilometrów drogi. Przewidziano ominięcie obecnej  „Alei Lipowej”. – Wykorzystamy ją na ścieżkę pieszo-rowerową. Obok alei będzie wybudowana nowa droga. Zbudowane zostaną również trzy skrzyżowania i cztery zatoki autobusowe. To droga ważna zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. – Komunikujemy Prudnik z resztą województwa. Przypomnijmy, że po wykonaniu obwodnicy Białej, brakowało zakończenia tego odcinka drogi wojewódzkiej – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Rusza kolejny remont drogi

Dodajmy, że po remoncie będzie można z Prudnika dojechać rowerem do Mosznej.

– Staramy się obecnie budować odseparowane od drogi ścieżki pieszo-rowerowe, ta przez nas budowana połączy się z tą w Mosznej. Z drugiej strony połączymy się z siecią ścieżek rowerowych w Białej – mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Koszt inwestycji to prawie 30 milionów złotych. Przewidziany termin zakończenia prac to początek roku 2020, ale jak dodaje Szymon Ogłaza, dzięki sprawnemu podpisaniu umowy zakończenie tych robót to koniec 2019 roku. Utrudnieniem może okazać się konieczność przeniesienia z „Alei Lipowej” pachnicy dębowej.

pw

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy