Na pograniczu oddano drogę i nowy most

Droga w Racławicach Śląskich oddana dla kierowców. Niebezpieczny łuk, gdzie dochodziło do wielu wypadków, został zlikwidowany. Wybudowano nowy most na Osobłodze.

Prawie kilometr drogi został poprowadzony nowym śladem. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 417 z drogą powiatową nr 1209 powstało rondo. Przebudowano także wlot skrzyżowania przy ulicy Zwycięstwa.  – To znacząco poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Jest to istotna droga dla mieszkańców gminy Głogówek. Problemem było to, że są to tereny zalewowe – mówi członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza.

Koszt robót to ponad 11,337 miliona zł, z czego  9,636 miliona zł pochodziło  z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego  na lata 2014 -2020.

Prace w dużej części realizowane były w ciasnej zabudowie i wiązały się ze sporymi utrudnieniami dla mieszkańców. – Zbudowany został również most na Osobłodze. Nowa lokalizacja pozwoliła na zmianę dotychczasowego przebiegu drogi poprzez korektę łuku. Istotne także było zwiększenie nośności oraz prześwitu mostu, ze względu na jego położenie na terenach zalewowych rzeki Osobłogi. Jest to już siedemnasty obiekt mostowy, wybudowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w tej kadencji samorządu – dodaje Szymon Ogłaza. Most został tak zaprojektowany, aby nie dochodziło do spiętrzeń na rzece. Zbudowano również nowe chodniki, wyznaczono przejścia dla pieszych. Dla zwiększenia komfortu zarówno kierowców, jak i pieszych zamontowano nowoczesne oświetlenie. Obecnie w województwie opolskim kończonych bądź oddawanych do użytku jest ponad 20 dróg wojewódzkich. Na wszystkie remonty w tym roku wydano ponad 200 milionów złotych. Jeszcze w tym roku powinien rozpocząć się remont w Janowie, w gminie Olszanka.

PW

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy