Droga wojewódzka 901 coraz nowocześniejsza

Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej 901. Tym razem oddano do użytku odcinek między Kielczą, a granicą województwa. Poprawił się komfort dla kierowców i samych mieszkańców. Jest bezpieczniej i wygodniej.

Tym razem prace, które rozpoczęły się w kwietniu i prowadzone były od Kielczy w kierunku granicy województwa. Nowy asfalt położono na odcinku prawie 3,5-kilometrów. Droga została wzmocniona, zbudowano zatoki autobusowe i ścieżkę pieszo-rowerową. Dodajmy, że przebudowa służy poprawie dostępności do węzłów autostrady A4 Gogolin – Olszowa.

– Spotykając się w tym samym miejscu dwa lata temu, rozmawiałem z samorządowcami, że tam gdzie rozpoczyna się nasze województwo, jest jedna z najgorszych dróg. To był nasz cel, aby to zmienić. Ta droga nie jest już powodem do wstydu, ale do dumy. 6,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczyliśmy na naszą wizytówkę – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Przypomnijmy, że na początku roku oddano odcinek tej drogi między Olesnem, a Dobrodzieniem. Wtedy to, inżynierowie mieli jedno z największych wyzwań w regionie, budowę estakady w Bzionkowie koło Dobrodzienia, która ma aż 180 metrów i pięć przęseł. Jest to jedna z największych inwestycji tego typu w województwie.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła dodaje, że właśnie finalizowane, bądź w trakcie są największe w regionie remonty dróg wojewódzkich.– Tą drogą jedzie 6 tysięcy pojazdów na dobę. Jest ona łącznikiem dla kilku województw, a także przebiega przez prężnie rozwijające się miasta naszego województwa. Przygotowujemy dokumentację na kolejny odcinek między Zawadzkiem, a Żędowicami. Chcemy kompleksowo uporządkować tę drogę – dodaje marszałek Andrzej Buła.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy