Ponad 94 miliony złotych na drogi lokalne

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego dołoży się do remontu drogi powiatowej z Wygody do Klekotnej przez Wysoką. To jeden z 14 projektów modernizacji dróg lokalnych, który w tym roku otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

1 milion 900 tysięcy złotych przekazał urząd marszałkowski województwa opolskiego do budowy drogi w powiecie oleskim. To ostatni, trzeci odcinek, remontu z Wygody do Klekotnej.  – Projekt zakłada poszerzenie jezdni, budowę zatok autobusowych, przejść dla pieszych. W miejscach, gdzie korzenie zniszczyły dotychczasową drogę, zostanie wymieniona podbudowa. Mieszkańcy od dawna ubiegali się o remont, ale nie mieliśmy możliwości sfinansowania tej przebudowy z naszych pieniędzy. Bez pomocy urzędu marszałkowskiego byłoby to niemożliwe – mówi starosta Stanisław Belka.

Dodajmy, że ten odcinek jest ważny również dla kierowców jadących drogą krajową 901, ponieważ jest jej objazdem w razie wypadków. Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła przypomina, że to nie jedyna drogowa inwestycja w powiecie oleskim. – Kilka przedsięwzięć już za nami. Przed nami kolejne. Niebawem rozpocznie się również budowa obwodnicy Dobrodzienia – mówi marszałek.

Dodaje, że tylko w tym roku kwota wsparcia budowy dróg lokalnych z RPO to ponad 94,5 miliona złotych. Dzięki temu w całym województwie realizowanych jest 14 projektów  na terenie 30 gmin. Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych dołożone będzie do budowy dróg, prowadzących do terenów inwestycyjnych.  – To są wyjątkowo strategiczne inwestycje w województwie opolskim. Dojazd do portu w Kędzierzynie-Koźlu, budowa dodatkowego mostu w Krapkowicach, zakończenie budowy obwodnicy Kluczborka – dodaje marszałek Andrzej Buła.

Budowa drogi w powiecie oleskim będzie wiązała się z utrudnieniami. Zakończenie inwestycji zapowiedziane jest na przyszły rok. Koszt całkowity to 4 372 752 złotych, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego wynosi 1 889 829 złotych.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy