Świat opolskiej turystyki w Moguncji

W Moguncji – stolicy Nadrenii-Palatynatu, regionu partnerskiego województwa opolskiego odbyła się kolejna edycja wystawy tematycznej „Świat Turystyki”, która trwała od 16 do 18 marca, w ramach targów „Rheinland-Pfalz Ausstellung”.

To największe targi w Nadrenii-Palatynacie, odwiedzane co roku przez 70.000 osób. Sam „Świat Turystki” to ponad 26 500 zwiedzających i prawie 100 wystawców.

Do odwiedzenia województwa opolskiego zachęcano, prezentując bogatą ofertę atrakcji turystycznych, zamków, pałaców, ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych  oraz hoteli. Udział w targach był też doskonałą okazją do promocji opolskiej regionalnej kultury i tradycji, a także lokalnych przysmaków. Zwiedzający wystawę „Świat Turystyki” mogli spróbować miodów z Maciejowa, które w malutkich słoiczkach rozdawane były gościom oraz opolskich słodyczy, wśród których nie zabrakło  „Opolanek”, krówek mlecznych i chałwy brzeskiej. Dla najmłodszych przygotowano upominki: kredki, długopisy, smycze na klucze, karty do grania czy też ozdobione tradycyjnymi kolorowymi wzorami kwiatowymi notesy. Opolszczyzna rozkwitła w Moguncji także swoimi najpiękniejszymi barwami – ręcznie zdobiona porcelana oraz opolskie kroszonki budziły jak zawsze zachwyt zwiedzających.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego od kilkunastu lat prezentuje się na tych targach i efekty tej promocji można dostrzec podczas rozmów z naszymi gośćmi.  Co druga osoba odwiedzająca stoisko  była w Polsce i podczas pobytu w naszym kraju odwiedziła stolicę oraz wiele innych zakątków Opolszczyzny. Zwiedzający z zachwytem opowiadali o przeżyciach podróży na Śląsk podkreślając naszą gościnność, wspaniałe smaki tradycyjnych potraw, doskonałe warunki hotelowe oraz piękno naszego regionu. Wszyscy zapewniali nas, że to nie ich ostatni pobyt na Śląsku Opolskim. I co najważniejsze, ci co odwiedzili nasz region, polecali go innym, szukającym inspiracji urlopowych.

Prezentację województwa opolskiego w Moguncji przygotowali: Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu UMWO  oraz Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji.

JL-N, PŁ

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy