Nowy Dom Polski Południowej w Brukseli

Dnia 21 marca w Brukseli uroczyście otwarto nową siedzibę Domu Polski Południowej, czyli wspólnego przedstawicielstwa województw opolskiego, małopolskiego i śląskiego.

Wydarzenie związane było z kontynuacją i zacieśnieniem dalszej współpracy między trzema regionami i podpisaniem porozumienia współpracy na kolejne lata. Województwo opolskie zakończyło w ten sposób  prezydencję Domu Polski Południowej w Brukseli  – w tym roku pracę  placówki będzie  koordynował Śląsk.

Otwarcie nowej siedziby Domu Polski Południowej było świetną okazją do spotkania się ze wszystkimi partnerami i poinformowania o najbliższych planach oraz wspólnych działaniach. Gospodarzami  otwarcia Domu byli  marszałkowie województw opolskiego i małopolskiego Andrzej Buła i Jacek Krupa oraz wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka. W Brukseli byli także radni naszego województwa Zdzisław Siewiera i Bogdan Wyczałkowski. Gośćmi uroczystości byli Ambasadora RP w Królestwie Belgii Artur Orzechowski, posłanki i  posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów, a także polskie i zagraniczne przedstawicielstwa w Brukseli.

Muzyczną niespodzianką, przygotowaną przez nasze opolskie Biuro Informacyjne Województwa w Brukseli,  był niezwykle ciepło przyjęty koncert akordeonisty Lucasa Gogola – zwycięzcy programu „Mam Talent”.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy