Nowoczesna rehabilitacja w Niemodlinie

Rozpoczęła się gruntowna modernizacja Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie. Przebudowa będzie kosztowała nieco ponad 5 milionów złotych, a unijne dofinansowanie to ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych.

Adaptacja poddaszy, remont pomieszczeń i korytarzy, montaż nowej instalacji oraz windy, to najważniejsze prace, które zostaną wykonane w niemodlińskim ZOZ-ie. Oferowana jest w tym miejscu specjalistyczna opieka pielęgnacyjna i rehabilitacja. Trafiają tutaj najciężej chorzy, którzy są już po leczeniu szpitalnym.

– Remont, to krok w nowoczesność i krok bardzo potrzebny naszym mieszkańcom – mówi wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, odpowiedzialny za służbę zdrowia. Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz dodaje, że gmina oferuje bardzo wiele programów skierowanych do seniorów, a zakład opieki leczniczej jest nastawiony na specjalistyczną pomoc.  – Miejsce jest to niezbędne szczególnie dla ludzi w wieku senioralnym, którzy nie mogą już sami funkcjonować – mówi.

Dofinansowanie ze środków unijnych pozwala praktycznie na gruntowną przebudowę budynku. Dodatkowo z budżetu państwa przekazano dofinansowanie w kwocie ponad 3 milionów 700 tysięcy złotych. Kompleks składa się z części powojennej i przedwojennej. W miejscu starej nieużytkowanej pralni znajdzie się ośrodek rehabilitacyjny.

– Otrzymując pieniądze możemy stworzyć idealne warunki w których będą mogły przebywać nie tylko osoby z deficytami zdrowotnymi, będą tam znajdowały się gabinety rehabilitacyjne – mówi Koncewicz. Dodajmy, że dziś budynek nie spełnia kryteriów Narodowego Funduszu Zdrowia, a to znacząco ogranicza możliwości prowadzenia usług rehabilitacyjnych.

Obecnie trwa stawianie rusztowania, obiekt przygotowywany jest to prac remontowych. Jadwiga  Konieczniak, dyrektor Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie przyznaje, że na te prace czekano wiele lat.

– Po zamknięciu szpitala w 2000 roku użytkowaliśmy tylko część kompleksu. Jakikolwiek większy remont był tutaj przeprowadzony jeszcze w czasach, kiedy działał szpital – mówi Konieczniak.

Dodajmy, że dziś została oficjalnie przekazana umowa o dofinansowaniu.

PW

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy