Laury Umiejętności i Kompetencji wręczone

Diamentowy, Kryształowe, Platynowe, Złote i Srebrne Laury zostały przyznane – wśród uhonorowanych znaleźli się wspaniali ludzie, firmy i instytucje z całego regionu. Galę zorganizowała Opolska Izba Gospodarcza.

Marszałek Andrzej Buła  gratulował wszystkim laureatom tego zaszczytnego wyróżnienia podkreślając, że praca i zaangażowanie każdego z nich są cennym wkładem dla rozwoju naszego regionu.  Podkreślał także, że w roku jubileuszu 100-lecia niepodległości i 20-lecia samorządu województw i powiatów powinniśmy w szczególny sposób pamiętać o tych, którzy przez lata budowali naszą teraźniejszość. – Pamiętajmy, że przez wiele dziesiątki lat wielu ludzi tworzyło to, co mamy dziś, z czego jesteśmy dumni – mówił i zwracając się do laureatów dodawał: – Wy także tworzycie  coś dobrego, co zostanie. Dziękujemy wam.

W tym roku opolska kapituła wyróżnień przyznała po raz pierwszy Laur Diamentowy, który otrzymał Karol Cebula, przedsiębiorca, mecenas kultury, filantrop. – Nie wiem, jak będę umiał się odnaleźć wśród tak wybitnych postaci, które także otrzymały tę nagrodę. Nie wiem, czy na nią zasłużyłem. Wszystko, co robię, to jest moja przyjemność – mówił. Laurem Kryształowym z Diamentem został wyróżniony ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki. – Tę nagrodę przeznaczam całemu kościołowi opolskiemu z biskupem Andrzejem Czają na czele. A to, że mnie odznaczają – to jest dopust boży. Staram się robić to, co jest moją misją – mówił laureat.

Laur Kryształowy powędrował do dr. Dariusza Łątki z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Nagrodą specjalną Opolskiego Orła Księcia Dobrego wyróżniono byłego wojewodę i prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego. Kapituła przyznała także 5 Laurów  Platynowych, 11 Złotych i 38 Srebrnych.

Wśród wyróżnionych znalazł się przewodniczący sejmiku województwa dr Norbert Krajczy, który otrzymał Złoty Laur – Myślę, że to, co  robimy w tej i poprzedniej kadencji razem z marszałkiem Bułą, zostanie dla potomnych. Bo to przecież i starania o bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, i starania o wydział lekarski. Wyprzedzamy swoimi staraniami to, co później się dzieje. Dziękuję tym, którzy mnie docenili, bo to mobilizuje, żeby dalej to robić. – mówił.

Podczas uroczystości marszałek Andrzej Buła wręczył także Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” . Otrzymała ją Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicki.

Gala wręczenia Laurów, która odbywała się w hali widowiskowo-sportowej Okrąglak w Opolu, zgromadziła niemal dwa i pół tysiąca osób. Wspaniałym zwieńczeniem uroczystości był koncert zespołu pieśni i tańca „Śląsk”.

Lista wszystkich laureatów w załączeniu:

LAURY UMIEJetNOsCI I KOMPETENCJI 2017 – laureaci

Andrzej Buła, Antoni Konopka

 

Norbert Krajczy

 

Barbara Radecka

 

Danuta Bajak

 

Danuta Jazłowiecka

 

Gerard Halama

 

Jerzy Jakubiszyn

 

Wilhelm Beker

 

Karol Cebula

 

Magdalena Lenartowicz

 

Zygmunt Lubieniecki

 

VR/PW

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy