Rondo Olszowa oficjalnie oddane do użytku

Dobra wiadomość dla kierowców – na zjeździe z autostrady A4 na węźle Olszowa jest już rondo.  Zostało wybudowane w ciągu trzech miesięcy.

Inwestycja została oddana do użytku 20 grudnia. To ostatni, trzynasty, element długoletniej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 426. Jej głównym zadaniem było bezpieczne połączenie strategicznych traktów komunikacyjnych – ważnej dla województwa drogi 426 z autostradą A4 i drogą gminną do Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd.

Jak mówi członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, zapewniona przez rondo  bezkolizyjna płynność ruchu oraz poprawa  jakości i bezpieczeństwa na pewno przyczynią się do większego ruchu pojazdów. – To także podniesie atrakcyjności ekonomicznej województwa i najbliższych terenów inwestycyjnych, na których już dziś ulokowało się kilka firm, a dzięki lepszemu dojazdowi jest szansa na zainteresowanie kolejnych – dodaje.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk informuje, że średnica zewnętrzna ronda wynosi 50 metrów, utwardzone zostały pobocza, wybudowano odcinek drogi gminnej. – Są nowe zatoki autobusowe, chodniki, drogi gospodarcze, bezpieczne zjazdy na pola. Powstało nowe oświetlenie uliczne  – zamontowano 39 latarni z oświetleniem LED, przebudowano istniejące uzbrojenie – mówi.

Całość prac kosztowała ponad 7,2 miliona złotych, a wykonane zostały one przez firmę Drogbud z Częstochowy.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy