Młody Stanisławów w Opolu

Liderzy polskiej organizacji młodzieżowej „Młody Stanisławów” poznają Opolszczyznę. Chcą, aby do ich miasta przyjeżdżało więcej młodzieży z Polski. Ich wizyta to również okazja do spotkania z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą.

Młodzi mieszkańcy dawnego Stanisławowa poznali atrakcje Opolszczyzny, spotykają się z liderami grup wolontariackich, a w czwartek wraz z uczniami z Pokoju i marszałkiem Andrzejem Bułą ubierali choinkę w budynku urzędu marszałkowskiego na opolskim Ostrówku.

Członkini organizacji „Młody Stanisławów” Natalia Dżedżuła chce zainteresować młodzież wspólną historią, zarówno Polaków na Ukrainie, jak i mieszkańców Opolszczyzny.  – Poznajemy historię Polski, kulturę, wszyscy w naszej organizacji mamy Polskę w swoim sercu. Tym bardziej przed Bożym Narodzeniem, pobyt tutaj jest dla nas szczególny – mówi Natalia.

Przedstawiciele organizacji spotkali się z marszałkiem, który zadeklarował pomoc w organizacji wspólnych spotkań. – Zależy nam na integracji z polską młodzieżą, chcemy aby opolanie przyjeżdżali do nas. Wiemy, że mieszka tutaj wiele osób, które mają swoje korzenie na Wschodzie – dodaje Natalia Dżedżuła.

Nasze serwisy