Januszkowice mają nową drogę i ścieżkę rowerową

Warta ponad 3 miliony złotych droga w Januszkowicach została oficjalnie otwarta. Inwestycję sfinansowano po połowie z pieniędzy samorządu województwa i gminy Zdzieszowice.

Mieszkańcy Januszkowic od miesiąca mogą jeździć po nowo wyremontowanej drodze. Zwiększyło się również bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,0 m łączy miejscowość od skrzyżowania z ul. Działkowca do skrzyżowania z ul Kościelną.

– Ta inwestycja została sfinansowania z pieniędzy własnych. Solidarnie podzieliliśmy się ze zdzieszowickim samorządem  kosztami, a wartość inwestycji wynosi 3.049.tysiące złotych. Zainwestowaliśmy w nią, ponieważ zależało nam na zwiększeniu bezpieczeństwa w tym miejscu. W przyszłości chcemy dokończyć ciąg pieszo-rowerowy – m. in. zlikwidować schody, które ograniczają bezpieczny zjazd ze ścieżki rowerowej – powiedział Szymon Ogłaza członek zarządu  województwa opolskiego.

Wraz z budową drogi wykonano kanalizację deszczową, Zmodernizowana trasa jest naturalnym objazdem dla autostrady A-4 , często więc natężenie ruchu samochodów ciężarowych jest w tym miejscu duże. Na ulicy Młyńskiej więc odtworzono drogę z kamienia łamanego.

Burmistrz Zdzieszowic Sybila Zimerman mówiła: – Ta droga oczekiwana była przez lokalną społeczność od 15 lat. Miała pobocza w fatalnym stanie, a stary chodnik w wielu miejscach zapadał się. To powodowało, że było tutaj bardzo niebezpiecznie. Wielu mieszkańców pracuje w zakładach koksowniczych i tędy przemieszcza się, dlatego uważałam, że ścieżka była w tym miejscu niezbędna..

– Nasza miejscowość zmieniła się i staje się dzięki tej drodze bardziej  nowoczesna. Mieszkańcy coraz chętniej korzystają z rowerów, tędy turyści docierają do dwóch ośrodków sportowych. Ich bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne – podkreślała sołtys Januszkowic, Maria Kampa.

Budowa drogi trwała niespełna rok.

P.W.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy