Przegonili deszcz

Pogoda nie odstraszyła uczestników, a maszerujący razem mistrzynią świata w nordic walking Ireną Czutą-Pakosz i wicemarszałkiem Romanem Kolkiem oraz gorąca atmosfera przegonili deszcz.

Tegoroczny marsz po zdrowie rozpoczął się deszczowo, ale kończył już przy ciepłej i prawie słonecznej pogodzie. Pogoda ducha towarzyszyła natomiast uczestnikom przez cały czas, a dodatkowych atrakcji też nie brakowało. Każdy mógł porozmawiać i skonsultować się z ekspertami, dietetykami i lekarzami – o tym, jak ustrzec się przed chorobami układu krążenia czy chorobami nowotworowymi, jak ułożyć zdrową dietę. Można było skontrolować ciśnienie krwi oraz wagę ciała, zbadać poziom cukru we krwi. Wszystko dla zdrowia.

– Przed chorobą najlepiej uciec na własnych nogach. Dlatego co roku zachęcamy do dobrej zabawy i ćwiczeń fizycznych na Wyspie Bolko – mówi inicjator marszu, wicemarszałek Roman Kolek. – Udział w marszu zawsze może wziąć każdy – od zapalonych biegaczy po osoby, które chcą jedynie pospacerować. Ważny jest ruch na świeżym powietrzu – dodaje.

 

Tegoroczny marsz jest częścią projektu „Aktywna Niepełnosprawność 2017”. Impreza jest organizowana od 2011 roku przez Samorząd Województwa Opolskiego we współpracy z Wojewódzkim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Opolu, Prezydentem Miasta Opola oraz innymi partnerami i promuje aktywny styl życia i zachowanie postaw prozdrowotnych.

VR

Nasze serwisy