Biblioteka w Zagwiździu najlepsza

Biblioteka w Zagwiździu w gminie Murów zdobyła tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim za 2016 r. 12 maja  na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu o ten tytuł, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

To pierwsza edycja konkursu, do której zgłosiło się 26 bibliotek. Ostatecznie do zmagań konkursowych stanęły22 placówki. Konkurs miał na celu wypromowanie wiejskich placówek bibliotecznych, ich bogatej działalności na rzecz czytelnictwa oraz integracji lokalnego środowiska wokół spraw książki i kultury.

W uroczystości podsumowania uczestniczył wicemarszałek Stanisław Rakoczy, a laureata konkursu ogłosił dyrektor WBP w Opolu Tadeusz Chrobak. Tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim za 2016 rok zdobyła filia biblioteczna w Zagwiździu, prowadzona przez panią Agnieszkę Jasińską. Filia w Zagwiździu jest agendą udostępniania zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie, którą podczas gali reprezentowała jej dyrektorka Halina Lubacz. Wyróżniona tytułem najlepszej wiejskiej filii, placówka w Zagwiździu odnotowała zgodnie z regulaminem konkursu najwyższe noty.

Galę podsumowującą konkurs uświetnił występ Andrzeja Czernika oraz recital Żanety Plotnik, która przy akompaniamencie gitarowym Kuby Mitoraja wykonała kilka utworów do wierszy polskich poetów. Zaproszeni goście mogli zwiedzić zbiory zabytkowe WBP w Opolu, gromadzone i przechowywane na zamku w Rogowie Opolskim, a także zobaczyć wystawę pokonkursową, prezentującą biblioteki, które wzięły udział w konkursie.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy bibliotekarze z filii wiejskich i bibliotek stopnia podstawowego, które zgłosiły się do udziału w konkursie.

Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Opolskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy