Najlepsi sportowcy nagrodzeni

 

Siatkarz ZAKSY Paweł Zatorski otrzymał tytuł sportowca roku 2016 województwa opolskiego. Trenerem roku został szkoleniowiec kędzierzyńskich siatkarzy Ferdinando de Giorgi, zaś zawodnik short tracku AZS Politechniki Opolskiej Mateusz Krzemiński to największa nadzieja opolskiego sportu.

 Ta trójka to najwięksi triumfatorzy plebiscytu Sportowiec Opolszczyzny 2016, organizowanego przez redakcję Nowej Trybuny Opolskiej w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

Libero polskiej reprezentacji, najlepszy broniący Pucharu Polski 2016 Paweł Zatorski razem ze swoją drużyną  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobył w ubiegłym roku Mistrzostwo Polski w siatkówce mężczyzn, a i obecnie drużyna świetnie radzi sobie w rozgrywkach. Nic zatem dziwnego, że nagroda trenerska trafiła do Ferdinando de Giorgiego, który poprowadził ZAKSĘ do triumfu w rywalizacji o mistrzostwo kraju.

W kategorii „Sportowiec roku” drugie miejsce zdobył ciężarowiec Budowlanych Opole Arkadiusz Michalski, wicemistrz Europy z 2016 roku, trzecie zaś piłkarz ręczny – bramkarz Gwardii Opole Adam Malcher, który niedawno wrócił do kadry narodowej szczypiornistów.

Wspaniałe triumfy ma za sobą także nadzieja opolskiego sportu – Mateusz Krzemiński, który podczas ubiegłorocznego Pucharu Europy w Budapeszcie nie miał sobie równych. To nie tylko nadzieja opolska, ale jeden z najlepszych najmłodszych zawodników w Europie.

Marszałek przyznał także nagrody specjalne  – otrzymali je mistrzyni paraolimpijska w biegu na 1500 m Barbara Niewiedział i jej trener Mariusz Żabiński.

Laureaci otrzymali z rąk wicemarszałka Stanisława Rakoczego czeki, bo nagrody finansowe zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Opolskiego.

Finałowa gala plebiscytu odbyła się 3 lutego w opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Najlepszych wybierała w tym roku kapituła, w której znaleźli się przedstawiciele środowisk sportowych, opolskie gwiazdy sportu oraz przedstawiciele organizatorów Plebiscytu.

Marszałek Andrzej Buła, choć nieobecny na gali, z ekranu pogratulował laureatom tegorocznego plebiscytu. – Jesteście ludźmi, wielkiego serca, jeszcze większej energii i pasji. Życzę wam, żebyście tą energią chcieli się dzielić z coraz młodszymi i dziękuję, że tyle czasu poświęcacie na swoją pasję i zarażacie nią młodych – mówił. Marszałek wyrażał też nadzieję, że organizatorom – w tym samorządowi województwa – uda się kontynuować ten plebiscyt, by pokazywać co roku, że jest z kogo brać przykład.

Nagrodzonych i nominowanych było w tym roku wielu, co pozwala z optymizmem spoglądać na ten sportowy rok w regionie i mieć nadzieję na kolejne sportowe sukcesy.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy