Szkolą się i integrują

Zaproszenie do ośrodka szkoleniowego w Niwkach na dwudniowe spotkanie szkoleniowo – integracyjne, zorganizowane przez pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi organizacji pozarządowych województwa opolskiego, przyjęli przedstawiciele organizacji z całego regionu.
Spotkali się z nimi m.in. Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Izabela Podobińska, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych, którzy na początku spotkania przywitali i podziękowali organizacjom pozarządowym za tak liczne przybycie. – Dziś i jutro będzie rzadka okazja, aby wspólnie porozmawiać, doinformować i rozwiać wątpliwości dotyczące pozyskiwania środków finansowych, sposobów działania, a przede wszystkim wspólnie podzielić się dobrymi praktykami, bo to jest najcenniejsze – mówił wicemarszałek.
W trakcie spotkania zaproszeni prelegenci mówili m.in. o klauzulach społecznych jako narzędziu wsparcia i współpracy z organizacjami pozarządowymi, sposobach pozyskiwania wsparcia dla organizacji pozarządowych, możliwości pozyskiwania przez organizacje pozarządowe pracowników i stażystów z powiatowych urzędów pracy, a także o tym, jak rozwiązać problemy organizacji pozarządowych w kwestiach finansowych oraz prezentacja organizacji w mediach.

ŁJ

Nasze serwisy