Najlepsi sportowcy uhonorowani

Siedemdziesiąt trzy osoby – zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi – otrzymali dyplomy i nagrody marszałka województwa opolskiego za osiągnięcia sportowe i promocję naszego regionu w roku 2015 i 2016.

Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Barbara Niewiedział z LUS-u Korfantów, złota i brązowa medalistka Paraolimpiady w Rio, zdobywczyni I miejsca na 400, 800 i 1500 metrów na Mistrzostwach Świata w Katarze i Ekwadorze. Specjalne gratulacje otrzymał także jej trener, Mariusz Żabiński.

Marszałek województwa, Andrzej Buła, uhonorował także zawodników i działaczy z dwóch klubów, zrzeszających sportowców niewidomych i słabowidzących – opolski „Cross” oraz nyski „Atut”.
Nagrody odebrali m.in. trener Ryszard Szewczyk i jego zawodnik Arkadiusz Michalski z KS „Budowlani” Opole. Klub właśnie po raz 24 wywalczył drużynowy tytuł Mistrza Polski.

Pula tegorocznych nagród wyniosła 78 tysięcy złotych. Zawodnicy otrzymali – w zależności od osiągnięć – nagrody pieniężne w wysokości od 362 do 2000 złotych.
Zwracając się do nagrodzonych gospodarz spotkania, marszałek Andrzej Buła, pogratulował osiągnięć sportowych zawodnikom, zaś trenerom dziękował za organizację życia sportowego młodych ludzi, za poświęcenie czasu i życia osobistego. Marszałek zachęcał działaczy klubowych do pozyskiwania zewnętrznych pieniędzy na wspieranie różnego rodzaju imprez i zawodów. Podkreślił, że wśród samorządów wielu jest wypróbowanych partnerów, dzięki czemu współpraca w sferze sportu układa się bardzo dobrze, a samorządy chętnie udostępniają swoje obiekty sportowe.
MS

 

Nasze serwisy