2 500 000 złotych na remont mostu na Bolko

Zarząd  Województwa Opolskiego podjął decyzję o przekazaniu 2 500 000 zł  na remont i poszerzenie opolskiego mostu, łączącego wyspę Pasiekę z wyspą Bolko.

– Podjęliśmy tę decyzję, bo to ważny trakt nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i turystów, którzy odwiedzają np. opolski ogród zoologiczny – mówi wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. Urząd Miasta Opola zwrócił się z prośbą do zarządu województwa o przesuniecie terminu realizacji projektu pn. „Bezpieczny transport w Opolu” i zmianę zakresu rzeczowego części tego projektu. W związku z przedłużającymi się uzgodnieniami z PKP PLK miasto poinformowało, że w ramach tego unijnego projektu zamierza zrezygnować z remontu kładki pod mostem kolejowym, a zamiast tego chce wyremontować most pieszo-rowerowy im. Ireny Sendlerowej, prowadzący na wyspę Bolko Zarząd województwa wyraził zgodę na tę zmianę.

Ta zgoda oznacza, że projekt zakończy się w sierpniu przyszłego roku. Remont mostu będzie polegał na przebudowie całej kładki pieszo-rowerowej, przebudowie dojazdów do mostu, wymianie oświetlenia kładki. W efekcie ruch pieszy i rowerowy na moście zostaną odseparowane od siebie, co zwiększy bezpieczeństwo i pieszych, i rowerzystów.

Dotacja unijna z urzędu marszałkowskiego na ten cel wynosi niemal 2,5 miliona złotych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy