Tworzymy dobry klimat

W Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyła się – pod honorowym patronatem marszałka Andrzeja Buły i prezydenta Opola – Arkadiusza Wisniewskiego – IV edycja konferencji Green Light for BSS (Zielone światło dla sektora usług dla biznesu).

Sektor ten należy obecnie do najszybciej rozwijających się i generujących najwięcej miejsc w gospodarce. Według informacji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w Polsce działają 852 takie centra. Dominują w nich zadania związane z rozwojem oprogramowania i usługami IT, a także usługi w sferze finansów, księgowości, obsługi klienta, zarządzania infrastrukturą i klientami.

Współorganizatorem opolskiej konferencji było Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Bluevine Consulting – partner biznesowy. Otwierając spotkanie marszałek Andrzej Buła zapewniał, że tworzymy w regionie dobry klimat, by coraz więcej inwestorów chciało się tu lokować. Podkreślił, że bardzo ważne jest, by pytać przedsiębiorców jaki mają potrzeby – nie tylko zawodowe, ale i życiowe, co może im ułatwić życie i co było powodem, że wybrali właśnie województwo opolskie. – Powody – mówił marszałek – są różne. Ktoś doceni bliskość autostrady, kto inny klimat małego miasteczka, jeszcze inny chce osiąść w stolicy regionu. Trzeba się w te sygnały mocno wsłuchiwać.

Opole – jak informował Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio – nie ustępuje większym ośrodkom w przyciąganiu inwestorów z branży BSS. Na początku tego roku kolejna międzynarodowa firma – Ista Shared Services Polska – otworzyła w Opolu swoje biuro. Zdaniem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego w sektorze zaawansowanych usług dla biznesu liczy się dobry rynek pracy, szkoły wyższe, które potrafią dostosować swoje programy do potrzeb konkretnych odbiorców. A Opole to warunki spełnia. O tym, jak profesjonalizować usługi dla przedsiębiorców, jak budować relacje z klientami mówili w trakcie panelu jego uczestnicy.

MS

Nasze serwisy