Międzynarodowy Festiwal Wielokulturowości w Moguncji

Z udziałem województwa opolskiego odbył się 11 września 2016 roku Międzynarodowy Festiwal Wielokulturowości w stolicy Nadrenii-Palatynatu – Moguncji. Po raz kolejny mieszkańcy świętowali pod hasłem „Wspólnie żyć, uczyć się od siebie” swoją różnorodność oraz jedność.

Organizowany przez Moguncki Urząd Miejski, w ramach Tygodnia Międzykulturowego, festyn zgromadził, jak każdego roku tysiące mieszkańców Moguncji oraz okolicznych miast, którzy wraz z wystawcami czyli międzynarodowymi instytucjami, stowarzyszeniami, związkami oraz innymi organizacjami obcokrajowców mającymi swą siedzibę w Nadrenii-Palatynacie pragnęli zademonstrować swoją zgodność oraz solidarność. Głównym celem, który został bez wątpienia osiągnięty był przekaz, że niezależnie od wyznania, rasy, obywatelstwa można wspólnie tworzyć zgodne społeczeństwo, przeżywać razem troski oraz razem się bawić i świętować.

Opolską atrakcją festynu był koncert chóru „Ligockie Wrzosy” z Ligoty Prószkowskiej. Zespół pod kierownictwem muzycznym Przemysława Ślusarczyka został niezwykle serdecznie przyjęty przez moguncką publiczność.

Biuro Województwa Opolskiego wspólnie z Departamentem Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu przygotowało również opolski namiot wystawienniczy. W ciągu całodniowego festynu zwiedzający z wielkim zainteresowaniem zapoznawali się z ofertą promocyjną naszego województwa. Oprócz bogatej propozycji materiałów promocyjnych postarano się, aby każdy z gości stoiska opolskiego mógł spróbować również polskiej specjalności kulinarnej jaką bez wątpienia jest bigos, który został przygotowany przez polskie Bistro Galerię Blitz z Moerfelden-Walldorf. Na deser nie zabrakło cukierków produkowanych w naszym regionie.

Prezentacja województwa opolskiego była możliwa dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu przez Kancelarię Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu.

Przemysław Łebzuch
Biuro Województwa Opolskiego w Moguncji

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy