Piknik w ogrodach szpitala

W ramach obchodzonego 23 sierpnia Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w ogrodach Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego przy ulicy Wodociągowej w Opolu, odbył się piknik, którego motywem przewodnim była „Piękna opolska wieś”.

W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób – przede wszystkim pacjentów szpitala opolskiego oraz branickiego, poza tym ich rodziny, przyjaciele, personel. Jak przypomniał Krzysztof Nazimek, dyrektor obu szpitali, obchody tegorocznego Dnia Solidarności odbywają się pod hasłem „Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję”.

Uczestnicy pikniku otrzymali kotyliony i barwne wianki, brali udział w konkursach wokalnych i tanecznych. Mogli skorzystać z hipoterapii, bo na pikniku były dwa konie, które na co dzień pracują z pacjentami. Wszystkie imprezy odbywały się na tle scenografii przypominającej wiejską zagrodę – z bocianim gniazdem i sprzętami gospodarstwa domowego.

Piknik był pierwszą z imprez zaplanowanych w ramach obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. Kolejną będzie, zaplanowany na 1 września, wernisaż wystawy 40 pacjentów szpitala przy Wodociągowej i w Branicach, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Tytuł wystawy „Każdy kot jest arcydziełem”. Aukcja prac pacjentów odbędzie się 30 września.

MS

Nasze serwisy