Obwodnica Nysy w przyszłym roku

W drugiej połowie przyszłego roku obwodnica Nysy, jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w regionie, będzie gotowa. Wczoraj na budowie byli przedstawiciele władz regionu, powiatu i miasta.

Marszałek Andrzej Buła i członek zarządu Szymon Ogłaza wraz z pozostałymi gośćmi obserwowali postęp prac, słuchali też informacji wykonawcy o zaawansowaniu robót. Przypomnijmy – projekt obwodnicy zakłada budowę 16,5 kilometra nowych dróg, 14 obiektów mostowych, cztery ronda i węzeł drogowy. Kładzione są kolejne warstwy podłoża na przyszłej drodze, intensywne prace trwają na wszystkich 14 obiektach mostowych – niemal na wszystkich są już wszystkie fundamenty i podpory. Budowana jest także kanalizacja deszczowa, instalacja oświetleniowa, układane są krawężniki i nawierzchnie z kostki brukowej na przyszłych rondach i węźle.

Planowany termin zakończenia prac mija w październiku 2017 roku i zgodnie z deklaracjami inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – powinien być dotrzymany. Koszt całej inwestycji to około 367 milionów złotych, z czego 85 procent stanowią fundusze unijne.

Nasze serwisy